آنفولانزای روسی 130 سال پیش همان رستورانی امروز است!


فرارو-در سال 1889، یک بیماری خاص در روسیه ظاهر شد و س از مدتی در سراسر جهان یافت. این بیماری در طول چند سال دارای حداقل سه بیماری بود.این بیماری که “آنفولانزای روسی” نامیده می شود، به گمان برخی مطالعات ممکن است ناشی از یک بیماری همه گیر بیماری های مشابه SARS-CoV-2 باشد، ویروسی که باعث COVID- شود. 19 می شود.

به گزارش فرارو، امروزی امروزی و آنفولانزای روسی شباهت‌هایی نیز دارند. در طول همه گیری آنفولانزای روسیه، مدارس و محل های کار به دلیل سرایت بیماری تعطیل شدند. افراد مبتلا به حواس چچایی بویایی خود را از دست میدادند و برخی از افراد دارای علائم طولانی مدت میشدند که ماها ادامه میدادند.

به طور کلی، آنفولانزای روسی بر خلاف ویروس های آنفولانزا که در همه گروه های سنی خطرناک و ککنده هستند، باعث مرگ افراد مسن می شود. پیتر پالس، محقق آنفولانزا و استاد پزشکی دانشکده پزشکی ایکان در مانت واقع در نیویورک میگوید “ویژگی همهگیری آنفولانزای روسیه به وحشتناک وحشتناکی به همهگیری ویروس ها در شباهت دارد، احتمال اینکه آنفولانزای روسی ممکن است توسط یک عامل بیماری ایجاد شود، در حد حد فاصل باشد. و گمان است.”

دکتر جفری تاوبنبرگر، رئیس بخش پاتوژنز و کوئین تحقیقاتی موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی به همراه جان آکسفورد، استاد بازنشسته ویروس شناسی در مری دانشگاه لندن، در جستجوی شواهدی هستند تا این ایده را اثبات کند. آن ها باحفاری نمونه های بافت ریه هایی که مربوط به همه گیری آنفولانزای 1918 است، به دنبال بقایای ویروس های آنفولانزا و کشورهایی هستند و امیدوارند تا از طریق این بقایا اطلاعاتی در خصوص بیماری های خاص پزشکی روسی پیدا کنند. دکتر اسکات پودولسکی، استاد بهداشت جهانی و پزشکی دانشکده پزشکی هاروارد، و دومینیک دبلیو هال، متصدی موزه تشریحی وارن هاروارد نیز به دنبال بافت ریه حفظ شده از همان دوره زمانی هستند.

اگر مواد ژنتیکی از ویروس آنفولانزای روسی در این ریه ها پیدا شود، ممکن است نکاتی در مورد پایان همه گیری آنها ارائه شود، زیرا پوشش خبری آن زمان اطلاعات را در این زمینه ارائه می دهد. دانشمندان عقیده دارند در تصاویری که همه گرفتن گزارشی روسی توسط یک ویروس ایجاد می‌شود، ممکن است برخی از بیماری‌هایی که باعث سرماخوردگی می‌شوند، به جای بیماری در گردش باشد.

منبع: sciencealert


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم