آپدیت های جدید و هیجان انگیز تلگرام


فرارو- روز چهارشنبه 8 دسامبر (26 آذر) تلگرام در وب سایت رسمی خود از آپدیت جدید اپلیکیشن چت خود خبر داد که دارای ویژگی های جدید و جذابی مانند محتوای محافظت شده، حذف پیام ها بر اساس تاریخ و بسیاری از قابلیت های دیگر است.

به گزارش فرارو، تلگرام در یک پست وبلاگی اعلام کرد که آپدیت جدید شامل ابزارهایی است که از ذخیره سایر محتواها در گروه ها و کانال ها جلوگیری می کند، امکان حذف پیام ها از داده های خاص، روش های جدید مدیریت دستگاه های متصل شما و امکان ارسال ناشناس به گروه های عمومی. توسط کانال Bringing You and More; بنابراین بیایید نگاهی دقیق تر به این ویژگی های جدید بیندازیم.

محتوای محافظت شده در گروه ها و کانال ها

با این به روز رسانی، تلگرام به کاربران کمک می کند از محتوایی که منتشر می کنند محافظت کنند و اطمینان حاصل کنند که محتوای ایجاد شده فقط برای مخاطبان هدف آنها در دسترس است. با این ویژگی جدید، صاحبان گروه و کانالی که می‌خواهند محتوای خود را فقط برای اعضا نگه دارند، می‌توانند پیام‌های چت خود را محدود کنند، از اسکرین شات‌ها جلوگیری کنند و توانایی ذخیره رسانه از پست‌ها را محدود کنند.

حذف پیام ها بر اساس تاریخ

کاربران تلگرام می‌توانند هر پیامی را از یک مکالمه در هر زمانی حذف کنند، و با این به‌روزرسانی این کار حتی آسان‌تر می‌شود، زیرا اکنون می‌توانید تاریخچه چت خود را از یک روز یا محدوده تاریخی خاص در هر چت به صورت جداگانه پاک کنید. با ضربه زدن روی نوار تاریخ که در چت ظاهر می شود، می توانید از این ویژگی جدید استفاده کنید. با این کار تقویم باز می شود و از آنجا می توانید انتخاب کنید که کدام چت را در آن روز حذف کنید.

دستگاه های متصل را مدیریت کنید

تلگرام به شما این امکان را می دهد که از حساب خود در تمام دستگاه های دیگر خود به طور همزمان استفاده کنید و منوی دستگاه به شما کمک می کند مکان ورود حساب خود را کنترل کنید. این شرکت یک دکمه جدید برای اتصال سریع دستگاه دسکتاپ با اسکن کد QR و تنظیم آن برای خروج خودکار از سیستم غیرفعال اضافه کرده است. به‌روزرسانی جدید اکنون کنترل بیشتری بر دستگاه‌های متصل به شما می‌دهد، زیرا اکنون می‌توانید روی هر دستگاهی در لیست ضربه بزنید تا اطلاعات بیشتری را مشاهده کنید و تغییر دهید که آیا می‌تواند تماس‌ها یا چت‌های مخفی جدید را بپذیرد.

مطالب را به صورت ناشناس به گروه های عمومی ارسال کنید

گروه‌های عمومی و کانال‌های نظر به شما امکان می‌دهند در مورد هر موضوعی در جوامع بزرگ با هزاران عضو بحث کنید. اکنون می توانید کانال خود را در این گفتگوهای گروهی با ویژگی جدید “نمایش به عنوان کانال” هنگام ارسال پیام در این چت ها نشان دهید. برای دسترسی به این ویژگی، می‌توانید روی عکس نمایه در کنار نوار پیام ضربه بزنید و یکی از کانال‌های خود را انتخاب کنید. پیام‌هایی که بعداً ارسال می‌کنید با نام و عکس کانال به جای حساب شخصی شما ظاهر می‌شوند.

علاوه بر این ویژگی‌ها، به‌روزرسانی شامل بسیاری از ویژگی‌های دیگر، از جمله ورود به سیستم تلفن، موضوعات جدید چت جهانی برای اندروید، و متن پیش‌بینی زنده چند زبانه برای iOS 13 و بالاتر است. گنجاندن این توابع جدید، تلگرام را جذاب‌تر می‌کند و می‌تواند آن را از سرویس چت مسلط جهانی واتس‌اپ که فاقد تعداد زیادی از حفاظت از داده‌ها و عملکردهای راحتی است، متمایز کند.

منبع: gizmochina

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم