استقبال WHO از ساخت واکسن ایرانیخبرگزاری ایرنا: یک سازمان جهانی بهداشت با استقبال واکسن گزارش می دهد که این سازمان بیصبرانه منتظر مشاهده نتایج آزمایش های بالینی این تعداد بزرگ ایرانی است.

“تارک یاسارویچ” یک بیانیه سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه این مطلب را در یادداشتی مطرح کرد و افزود که موفقیت های ایرانی “گواهی است که در اصل نشان می دهد ما می توانم برای مقابله با این بیماری واکسن بسازیم و ابزارهایی را که به ما برای پایان دادن به ما ارائه می دهند. به این همه کمک می‌کند، در اختیار داریم.

تحقیقات ایرانی به تحریم های واشانبه ایاالت متحده موفق به رونمایی از واکسن جدید منتشر شده است که در مرحله مطالعات بالینی رسیده است.

سه شنبه (9 دی) اولین تزریق انسانی این واکسن در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با نام «کوو ایران برکت» با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روی داوطلبان انجام شد.

, “علی عسگری” معاون اجتماعی ستاد اجرایی و خلیلی “طیبهبر” فرزند محمد مخبر مخبر رئیس ستاد فرماندهی فرمان امام (ره) یکی از شرکت های زیر مجموعه این ستاد اولین داوطلبان این واکسن بودند. این عملیات با موفقیت و بدون علائمی مانند شوک و تب سر پشت گذاشته شد.

بیش از 65 هزار ایرانی داوطلب آمایش واکسن هستند و 56 نفر نیز برای شرکت در مرحله نخست آآمایش انسانی که انتظار می رود 45 تا 60 روز زمان برد، انتخاب شده اند.

خبر تولید واکسن ایرانی در رسانه های خارجی بازتاب های وارد شده است.

خبرگزاری رویترز در این مورد: ایران آزمایشی روی اولین داوطلبان دریافت واکسن کوید – 19 را داد که تهران می گوید این همه تصمیم را شکست می دهد، چرا که آمریکا در توان این کشور برای تولید واکسن اخلال می تواند کمک کند. کند.

این شبکه خبری افزود ایران گله مند است که برای خرید واکسن به واسطه تحریم های مالی آمریکا مخدوش شده است. رویترز مدعی شد غذا و داروی مشمول تحریم ها، اما به این نکته اذعان کرد که بانک ها از تامین توافق مالی ایران جلوگیری کرده اند.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی در این زمینه نوشت: ایران روز سه شنبه مرحله اول آزمایش بالینی واکسن تولید شده در جمهوری اسلامی را آغاز کرد، کشوری در منطقه ای که بیشترین تأثیر را از همه گیری کوید – 19 متحمل شده است. این شبکه خبری یادآور شد که ایران، آمریکا را با ایجاد مانع از دسترسی به دسترسی تهران به واکسن به واسطه رژیم تحریم ها کرده است.

تارنمای دویچه وله آلمان هم خبر آزمایش انسانی واکسن ایرانی را بازتاب داد و با بیان اینکه این واکسن زودتر از زمانی که انتظارش می رفت، تست شده است که چند واکسن در همان زمان در ایران در دست است اما هنوز اطلاعات کاملی درباره آن وجود دارد. منتشر نشده است.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، 6 شرکت دانش بنیان ایرانی در زمینه تولید واکسن در ککور فعال هستند.

سورنا ستاری سه شنبه گذشته در حاشیه افتتاح هشتم مرکز نوآوری دانشکده ها و پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران، در تحقیقات ویژه شرکت دانش بنیان در حوزه تولید واکسن افزود: قرار است اطلاعات مربوط به تولید واکسن از طریق وزارت بهداشت اعلام شود. شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر واکسن در دنیا با سه روش تولید می شود، ادامه داد: امروز یکی از واکسن های تولید شده مورد حمایت بنیاد برکت ستاد اجرای فرمان امام (ره) تزریق انسانی شد. تلاش در حال واکسن‌های تولید شده از هر سه روش برای توسعه است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم