انتقاد از وزارت دفاع در برابر گستاخی سفیر روسیه در تهران


روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: با گذشت چند روز از رسانه های ادای احترام به سفیر روسیه در تهران به بنای یادبود گریبایدوف، سفیر مقتول دربار روسیه تزاری در کشور و اعتراضات مطرح شده در این اقدام نامتعارف، هنوز وزارت امور خارجه کشورمان واکنشی به این واقعه نشان نداده است!

نقش بستن پرچم چین برج میدان آزادی تهران در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی نیز با توجه به اعتراض شدید مردم و رسانه ها، متأسفانه واکنش وزارت امور خارجه کشورمان را برنیانگیخت. نادرست بودن مورد چین را شهرداری تهران با توضیحاتی که داد به صورت غیرمستقیم پذیرفت و آن نقش نیز سریعا حذف شد، ولی روسیه نهتنها با عذرخواهی سفیر این کشور همراه نشد، بلکه از ناحیه متولیان کشورمان نیز هیچ اقدامی علیه آن صورت نگرفت.

نکته قابل تأمل اینست که از سال 1207 که سال ماجرای خیانت گریبایدوف و قتل او توسط مردم تهران است، این اولین بار است که سفیر روسیه به خود اجازه می دهد تا احترام به او را رسانه ای کند و به رخ مردم ایران بکشد. ممکن است در طول این سالها زندگی از قبیله ادای احترام و هر کار دیگری توسط سفیر یا کارمندان سفارت روسیه در تهران نسبت به گریبایدوف انجام شود، ولی مهم این است که اگر کاری کرده بود به بیرون از سفارت درز نمی زد. به احتمالی بدون رسانه‌ای شدن، می‌توانم آنها را نپذیرند و از کنار گذگذت، اما آنچه را که نمی‌توان قبول کرد، رسانه‌ای برای این اقدام نیست. افکار عمومی جامعه ما نیز رسانه ای شدن کاری که سفیر روسیه کرده است را برنتافته و در برابر و واکنش نشان داده است.

اگر سفیر روسیه به خود اجازه دهد اقدام خود را رسانه ای کند، از نوعی گستاخی خبر می دهد که در ماه های چندین نمونه از آن را در شکل های مختلف در رفتار روس ها با مسئولین ایرانی دیدم. به همین دلیل است که مردم از وزارت امور خارجه هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند، واکنشی که به سفرای روسیه و چین می‌فهمد ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی با ایران از انقلاب متفاوت است و مردم ایران هرگز اهانتی را از ناحیه قدرتی هیچ‌گاه از غرب و شرق نمی‌دانند. تحمل نخواهند کرد.

وزارت امور خارجه باید در این گونه مسائل واکنش مناسب نشان دهد، تا اولا گستاخی بیشتر مردم را فراموش کند و ثانیا و احساس وظیفه نکنند و به رسانه صحنه نیایند. متولیان وزارت امور خارجه می توانند با روش خاص با این قبیله گستاخی ها مقابله کنند و مانع از گستاخ شدن بیگانگان شوند. بیعملی وزارت امور خارجه در برابر گستاخیهای سفارتخانهای خارجی بهیچوجه به نفع ککور نیست.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances