اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید!

[ad_1]

خوراکیهایی که شب میخوریم به راحتی میتوانند باعث بیخوابی و بدخوابی ما در طول شب شوند. این خوراکی‌ها را بشناسیم تا خواب بهتری داشته باشم

به گگارش hhdresearch، موارد زیادی بر کیفیت خواب شما از پریشاب عاطفی تا بیماریهای جسمی مانند بیماری، بیماری کلیوی یا سوزش قلب تثیر میگذارد.

احتمالا همه ما میدانیم که مصرف کافئین قبل از خواب، برای افرادی که به راحتی نمیخوابند، فاجعه است. قهوه یا چای قبل از خوابیدن را انجام دهید.

آنچه قبل از خواب میخوریم، تثیر ویژهای در ویژهای در کیفیت خواب ما دارد، اما مطالعات نشان میدهد که حتی بر چیزی که بعد از انتخاب میکنیم هم اثر میگذارد.

یک رژیم غذایی تغذیه به طور کلی برای حفظ یک الگوی خواب سالم بسیسر مهم . برخی از خوراکی های سالم و برخی از خوراکی های نهچندان سالم، می توانند پپت بیخوابی شما باشند. در اینجا به موارد آن‌ها اشاره شده است:

غذاهای تند

اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید!

غذاهای تند را قبل از خوابیدن نخورید، زیرا این غذاها می توانند باعث ناراحتی معده و سوزش قلب شوند. سوزش سر دل هنگام خوابیدن بدتر می‌شود، زیرا اسید معده در مری جمع می‌ش.

با این حال برخی از مطالعات وجود دارد که نشان می دهد غذای تند قبل از خواب می تواند کابوسها را افزایش دهد. بیدار شدن مکرر در طول شب، ساعت حساس در طول شب را از بین می برد و باعث ایجاد احساسات منفی می شود.

فست فود

اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید!

فست فود و سایر میانوعده های چرب برای هضم بدن هستن و سخت می توانند به سوزش قلب شوند. هرچه غذایی شما بیشتر داشته باشید، اسید معده بیشتر خواهد کرد.

بدیهی است که این شرایط، خواب را چالش برانگیز می کند. سعی کنید در این شرایط به سمت چپ بدن خود دراز بکشید تا اسید مری خود د.ود د.هش را ک

دسر

اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید!

بعد از یک روز یک درمان خوب و شیرین، مانند یک دریافت کامل است. متأسفانه آخرین کاری که باید قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید، افزایش قند خون است.

خوردن دیرهنگام دسر باعث احساس هوشیاری و بالا رفتن انرژی شما می‌شود. قبل از خوابیدن از خوردن شکلات پرهیز کنید، زیرا هم حاوی کافئین و هم حاوس است.

ککلات حاوی ترکیبی به نام توبرین است که ضربان قلب را افزایش می دهد و ممکن است به بی خوابی کمک کند.

مرکبات

اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید!

میوه به طور کلی انتخاب سالم و متخصصان تغذیه یک توصیه می شود که با هر وعده غذایی آن را میل کنید. اما مرکبات بسیار اسیدی هستند و می توانند موب سوزش سرد یا بیماری رفلاکس دستگاه گوارش می شوند.

همچنین مرکبات دارای قند زیاد هستند و می‌توانند انرژی زیادی به شمبد بد داشته باشند. میوه های خوب دیررس شامل انجیر، ککمش، انگور، سیب، کیوی و پاپایا برای شما بهتر از خوردن مرکبات است.

کلم بروکلی

اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید!

کلم بروکلی یک ماده غذایی سالم برای گنجیدن در رژیم غذایی شما است. با این بروکلی حاوی فیبر زیادی است که می تواند زمان زیادی را برای هضم شدن مصرف کند. تمامی گیاهان صلیبی به دلیل ایجاد گار در هنگام هضم، بدنام هستند. نمونه های دیگر شامل جوانه بروکسل، کلم و گل کلم است.

گوشت

اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید!

گوشت‌ها، گوشت قرمز حاوی خوراکی‌ها و خوراکی‌ها است؛ بنابراین هضم آن مدت زمان زیادی طول می‌کشد و می‌توان شما را بیدار ندر ندرید.

خوردن گوشت برای شام مککل خاصیت ندارد، اما بهتر است از آن چیزی که میل کنید و تعداد شبهایی که گوشت میخورید را کنترل کنید.

بهتر است شبها گوشتهای کمچرب مانند بوقلمون، سینه مرغ یا منابع گیاهی مانند ماست و اسفناج را جایگگین کنید.

کرفس

اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید!

اگر بیخوابی شما به نحوی است که هر شب چند بار از خواب میپرید تا به دست بخوابید، از خوردن کرفس دوری کنید. کرفس حاوی آب زیادی است و بهتر است آن را در شب مصرف کنید.

کرفس می‌توان به آسانی مثانه شما را کند. خوراکی‌هایی مانند هندوانه، خیار و کاهو نیز از این قسم خوراوٴه‌ها محسّد هستند.

[ad_2]

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما