اگر زیر 40 سال سن دارید ، بلایای آب و هوایی وحشتناکی را تجربه خواهید کرد – زومیت


یک مطالعه جدید نابرابری های شدید بینش نسلی جهانی را نشان می دهد. با این حال ، دانشمندان می گویند که تغییرات آب و هوایی تأثیر بسیار بیشتری بر کودکان کشورهای در حال توسعه خواهد داشت. بر اساس مطالعه ای که چگونه نسل های مختلف تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار می گیرند ، متوسط ​​عمر کودکانی که در سال 2021 متولد می شوند ، هفت برابر موج گرما ، دو برابر نسل والدینشان ، آتش سوزی و تقریباً سه برابر خشکسالی است. و طغیان رودخانه

بر اساس نتایج موجود در مجله علوم پایه گرمایش جهانی و به ویژه حوادث شدید آب و هوایی زندگی جوانان و کودکان را به طور نامتناسب تحت تأثیر قرار خواهد داد.

این مطالعه جدید اولین مدلی است که به طور جامع رویدادهای شدید آب و هوایی آینده و سناریوهای مختلف آب و هوایی را مدل سازی کرده و در گروه های مختلف جمعیتی پیش بینی می کند که چگونه افراد گروه های سنی مختلف در سراسر جهان در طول زندگی خود بلایای آب و هوایی را تجربه خواهند کرد. به گفته ویم تیری ، دانشمند آب و هوا از دانشگاه مستقل بروکسل در بلژیک که این تحقیق را رهبری کرده است ، اگر میزان گرمایش جهانی کنترل نشود ، می توان میزان گرم شدن زمین را تیره و تار کرد. او می گوید:

ما دریافتیم که افراد زیر 40 سال اکنون در شرایط بی سابقه ای برای مقابله با امواج گرما ، خشکسالی و سیل زندگی خواهند کرد. این اتفاق حتی در محافظه کارترین سناریوها نیز رخ خواهد داد.

این مطالعه نابرابری های شدید بینش نسلی جهانی را نشان می دهد. با این حال ، محققان می گویند تغییرات آب و هوا تأثیر بیشتری بر کودکان کشورهای در حال توسعه خواهد داشت. این فشار همچنین در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای که کشورها بر اساس توافقنامه پاریس به آن متعهد شده اند ، نامتناسب باقی خواهد ماند. پاریس یک توافق جهانی آب و هوا است که توسط بیش از 190 کشور امضا شده است.

پس از طوفان گرمسیری آیدا ، یک کودک قایق را در سیل در 30 آگوست در کلن ، می سی سی پی سوار کرد.

به گفته محققان ، 172 میلیون کودک در مناطق صحرای آفریقا تحت تعهدات کنونی کشورها 50 برابر موج گرما و 6 برابر هوای شدیدتر را تجربه خواهند کرد. امروزه 53 میلیون کودک هم گروه در اروپا و آسیای مرکزی در این وضعیت زندگی خواهند کرد.

مقالات مرتبط:

نتایج در حال حاضر نگران کننده است ؛ اما تأثیر آن بر زندگی مردم می تواند حتی بیشتر از برآورد مطالعه باشد. این امر به این دلیل است که محققان فقط بر فراوانی حوادث شدید تمرکز کردند که مدت و شدت آنها را در نظر نگرفته بودند.

مطالعات مختلف نشان داده است که تغییرات آب و هوایی نه تنها احتمال وقوع حوادثی مانند موج گرما ، خشکسالی و آتش سوزی را افزایش می دهد ، بلکه شدت آنها را نیز افزایش می دهد. تیری گفت: “ما این را در نظر نمی گیریم که موج گرمای آینده ممکن است دو برابر بیشتر از امروز باشد.”

محققان همچنین رویدادهای مهم را جداگانه بررسی کردند. بنابراین ، این مطالعه نحوه تقویت اثرات آنها را در صورت وقوع همزمان این رویدادها در نظر نمی گیرد. تیری می گوید: “این موارد معمولاً همزمان رخ می دهند.” “به عنوان مثال به موج گرما و خشکسالی یا طغیان رودخانه ها و طوفان های گرمسیری فکر کنید.”

البته دلایلی برای امیدواری وجود دارد. به گفته تیری ، اگر کشورها بتوانند انتشار گازهای گلخانه ای را به شدت کاهش دهند و اثرات گرمایش زمین را محدود کنند ، می توان از برخی از ترسناک ترین سناریوهای مطالعه اجتناب کرد.

با جنبش هایی مانند “جمعه ها برای آینده” ، جوانان در خط مقدم فعالیت های اقلیمی قرار دارند و از دولت ها می خواهند که اقدام کنند. رهبران جهان از 31 اکتبر تا 12 نوامبر در اسکاتلند ملاقات می کنند تا در کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا 2021 شرکت کنند. مذاکرات در هفته های آینده بسیار مهم خواهد بود و انتظار می رود که در این کنفرانس اهداف بلندپروازانه ای برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 تعیین شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم