بخش خبری «۲۲:۳۰» تعطیل شد

[ad_1]

چابکسازی را «پیمان جبلی» رئیس صدا و سیما به طور جدی با اخبار تلویزیون آغاز کرده و هر روز خبری از تغییرات خبری سیما به گوش میرسد. این بار بعد از گذشت چند روز رایزنی و گمانه‌زنی و تغیی، نوبت به :خس۲۱ر. همان بخشی که بارها مسئولین و دستاندرکاران شبکه دو را برای چینش برنامه و سریال به سختی میانداختی. حالا با تعطیلی این بخش خبری، سیما کنداکتور یکی از برنامه های شعبانیهاش را هم تغییر داد.

به گگارش تسنیم، امروز اعلام شد که ویژهبرنامه شعبانیه «احوالپرسی» با حذف بخش خبری ساعت 22:30 به جای ساعت 19:50 پخش آن به همین ساعت موکول شده است. برنامه هایی که هر شب به معرفی فوتبالیست های قدیمی، پهلوانان خیر، کشتیگیرهای پیشکسوت و … پرداخت تا بیانگر خاطرات دوران جوانی آن بزرگمردان در اعیاد شعبانیه باشد. همچنین بخشی از این برنامه به پلیبکهایی اختصاص دارد که به نمایش چراغانی ایام شعبان در شهرهای ککورمان خواهد پرداخت.

به نظر می رسد با این تغییرات و تحولات و ادغام ها که احتمالا جهش بیشتری خواهد داشت، شبکه های سراسری به غیر از بخش های خبری تخصصی مثل شبکه خبر، بیشتر بر روی ساخت برنامه ها و سریال های نمایشی متفاوت می شوند. حالا باید دید، برنامه‌های مختلف سریال باکس شبانه‌شان، گروه‌سازی‌هایی که به‌منظور برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی‌های شبکه‌سازی، از ترکیب درستی که نبود، چه شکل و شمایلی داشت؟

این خبرهای تغییر و تحولات و ادغام ها را روز گذاشته در جریان گفتگو با «حسن عابدینی» سرپرست خبرهای صداوسیما منتشر کردند. او در این گپ و گفت، اعلام کرده بود برای جلوگیری از موازیکاریها و همافزایی بیشتر، کار خبری متخصص پیش خواهد رفت; چرا که این تغییرات با بخش های خبری تلویزیون در شبکه یک و شبکه خبر آغاز شد و حتی سایت شبکه خبر معاونت سیاسی به آدرس www.irinn.ir نیز از خارج شده و کاربرانی که به آدرس آن مراجعه می کنند، به آدرس سایت خبرگزاری صداوسیما هدایت می شود. می‌شوند.

او در توضیح بیشتر این تغییرات به تسنیم گفت: «طبعا همافزایی میان حوزه خبر طرحی بوده است که در حال عملیاتی شدن است، یکی از آنها هم به حوزه‌های خبری برمی‌گردند از پیش‌تر خبرنگاران شبکه خبر و خبرگزاری صداوسیما در یک مکان مستقر شدند و. در تالار خبر شیشه های مستقرند.برای اینکه این همافزایی هم باعث کاهش هزینه ها می شود و هم باعث افزایش سرعت می شود.

البته می‌توان در بخش‌های دیگر صداوسیما هم منتظر بود و با توجه به گپ و گفت روز گذشته با عابدینی، در تغییرات و تحولات به روی اخبار صداوسیما کماکان باز است.

همچنین شب گذشته بخش خبری “22:30” شبکه دو سیما که حدود 2 دهه فعالیت داشت از باکس پخش این شبکه حذف شد و در یک زیرنویس اطلاع رسانی شد که از این پس پخش نشد. از طرفی در شبکه خبر تحت عنوان “گفتگوی ویژه خبری” به پخش رسید که مجری آن “المیرا شریفیمقدم” است که پیش از این پخش خبری همین شبکه با عنوان “تیتر امشب” را اجرا می کند و حالا این دو شبکه خبری دو سیما هستند. و شبکه خبر با هم ادغام شده اند.

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما