بلایی که علیرضا بیرانوند سر خودش و پرسپولیس آوردگاهی جدایی یک ستاره درخشان از باشگاهش به پیشرفت آن بازیکن می‌شود. این اتفاق از غم فراق می‌شود و هواداران باگگاه مبدأ هم از رشد بازیکن سابق خود خوشحال می‌شوند. این شباهت است که مثلا برای مهدی طارمی رخ داد. شما امروز حتی یک هوادار پرسپولیس را هم پیدا نمی کنید که مدعی طارمی باشد نباید از فوتبال ایران میرفت. او برای خودش در اروپا جایگاه قابل قبولی پیدا کرده و معلوم بود که از نظر فنی، قد طارمی بلندتر از سقف فوتبال باغی ککور است.

با این حال گاهی جدایی یک ستاره از باگگاهش به ضرر هر دو طرف تمام می شود و این بدترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد. نمونه جدید و دم دستی از این داستان، کوچ علیرضا بیرانوند از پرسپولیس ؛س ؛س دروازهبانی که در میانه های لیگ نوزدهم با هزار امید و هراو به اروپا ترانسفر شد، اما در دو سال شرایط برای او اصلاً خوب پیش می رود.

سرگذشت بیرانوند، بدون پرسپولیس

علیرضا بیرانوند در بدو جدایی از پرسپولیس به آنتورپ بلژیک پیوست. او قن قر از درخشش در فوتبال اروپا مطمئن بود که با یکی از آن شوخی های خاص خودش می گفت: «نگران نگران نباشید! رئیس باشگاه جت اختصاصی برایم می‌فرستد.» در بلژیک، اما پیش پای بیرو فرش قرمز پهن نکردند. او در آنتورپ نیمکتنشین بود و از دران حضورش در این تیم، تنها یک نمایش درخشان برابر تاتنهام در لیگ اروپا به یادگار باقی ماند. بعدتر بیرو در جستوجوی آینده های بهتر به بوآویشتا در لیگ پرتغال پیوست، اما حتی بدتر هم شد.

دروازهبان ایرانی در لیگ پرتغال بهندرت بازی کرده و آمار بد او در مسابقاتی ده به میدان باعث تداوم نیمکتنشینیاش شده است. این وضعیت تا جایی ادامه یافت که بیرو از فرم ایدهآل فنی خارج شد و حت پیراهن شماره یک تیم ملی را هم از دست داد. حتی شنیده می شود از نظر مالی هم بهره برداری او خیلی خوبی از اقامتش در اروپا نیست. مجموعه این شرایط باعث شده بارها و بارها شایعه باگت علیرضا به فوتبال ایران سر زبانها بیفتد; اتفاقی که برخی عقیده دارند در ماهای منتهی به جام جهانی 2022 رخ می دهد تا بیرو جایگاهش در تیم ملی را هم پس بگیرد.

سرگذشت پرسپولیس، بدون بیرانوند

این طرف قضیه وضع آن قدرها هم تراژیک نبود، اما به هر حال جای خالی بیرانوند حس شد و این خلأ هر روز هم بیشتر از قبل از چچم میآید. پرسپولیس بدون علیرضا دو قهرمانی در لیگ برتر به دست آورد و یک بار هم به فینال لیگ قهرمانان رسید، اما خیلی از ناظران میدیدند که ستارهای درون دروازه گم شده است. حامد لک اگر چه شروعی توفانی در جمع سرخپوشان داشت، اما عملکردش بهتدریج شیب نزولی پیدا کرد. این آخرین پرسپولیس گل‌های مشابه از روی ضربات کاشته دریافت مند.ڌد.

غیر از ضعف کلی ساختار دفاعی و عملکرد ضعیف مدافعان، طبیعتا سهم دروازهبان را هم در دریافت این گلها نمی توان نادیده گرفت. خیلی ها عقیده دارند این یکی از آن جاهایی است که غیبت بیرانوند بهوضوح حس او را با قامت بلند و دست های کشیده خودش می کند، خیلی از این توپها را روی هوا جمع می کرد و اصلاً اجازه ایجاد موقعیت را به تیم حریف نمی داد. در روزهای پایانی حضور بیرو در پرسپولیس هم شاید تمرکک پایین او و علاقه اش به لژیونرشدن باعث افت این دروازهبان شد. در هر صورت امروز که حامد لک به دلیل مسائل فنی نیمکتنشین شده و بوژیدار رادوشوویچ هم به کشورش بازگشته، شاید خیلیها فکر کنند کاش بیرانوند از پرسپولیس نمیشد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances