بلیط هواپیما اربعین ۹۸؛ همه چیز درباره قیمت و جزئیات سفر اربعین


فرارو- تکلیف پروازهای اربعین ۹۸ تا حدودی روشن شده است. قرار است قیمت بلیط پرواز اربعین 98 مثل سال گذشته همان دو میلیون و 200 هزار تومان رفت و برگشت از تهران و دو میلیون و 800 هزار تومان رفت و برگشت از مشهد محاسبه شود و بلیط یک طرف هم نصف این ارقام هزینه دارد. در روزهای عادی بلیط پرواز تهران نجف دیجیتالی بین 500 هزار تا یک میلیون تومان و پرواز مشهد نجف بین یک میلیون و 100 هزار تا یک میلیون و 300 هزار تومان فروخته می شود. تاریخ اربعین امسال شنبه 27 مرماه است و قرار است وروازهای اربعین در بازه 20 تا 30 مهرماه انجام شود. آنطور که دبیر انجمن شرکتهای هفته، 11 ایران داخلی انجام این پروازها را برعهده دارند. اینها همه اطلاعاتی است که تا اینجا کار درباره پروازهای اربعین 98 میدانیم. سالانه حدود دو میلیون ایرانی در مراسم اربعین شرکت می کنند و 10 درصد آنها برای سفر به عراق به سراغ گگینه هوایی میروند. (جزئیات مربوط به شرایط پیاده‌روی اربعین 98 را اینجا بخون)

قیمت بلیط پرواز اربعین 98 مشخص شد

بلیط هواپیما اربعین از تهران و مشهد توسط انجمن شرکتهای هواپیمای د.علا آنطور که مقصود اسعدی سامانی، دبیر این انجمن گفته، قیمت بلیط پرواز اربعین تهران نجف و تهران بغداد رفت و برگشت دو میلیون تومان و 200 هزار تومان و قیمت بلیط پرواز اربعین مشهد نجف و مشهد بغداد به صورت رفت و برگشت دو میلیون و 800 هزار تومان. تعیین شده است. همچنین قیمت بلیط یک طرفه پرواز اربعین از تهران به نجف یک میلیون و 100 هزار تومان و یک میلیون تومان و از مشهد به نجف یک میلیون و 400 هزار تومان است. البته باید توجه داشت که این قیمتها برای بلیط پرواز اکونومی است و بلیط بیزینس همچنان به صورت آداد قیمت گذاری خواهد شد.

اسعدی سامانی میگوید قیمت بلیط پرواز اربعین سایر شهرستانها هم در مسیرهای نجف و بغداد مشابه نرخ تهران به نجف و بغداد محاسبه می شود. قیمت بلیط کودکان زیر ۱۲ سال هم ۷۵ درصد قیمت بلیط بزرگسالان است.

قیمت بلیط پرواز به نجف در روزهای عادی چقدر است؟

اگر همین روزها برای خرید بلیط هواپیما تهران نجف سری به سایت های فروش بلیط هواپیما بزنید، میبینید در روزهای عادی قیمت بلیط هواپیما تهران نجف در کلاس اکونومی برای روزهای مختلف بین 500 هزار تا یک میلیون تومان است. قرار است برای پروازهای اربعین، قیمت بلیط تهران نجف به ککل ثابت و یک میلیون و 100 هزار تومان در نظر گرفته شود.

همچنین قیمت بلیط پرواز مشهد نجف در روزهای عادی دیجیتالی بین یک میلیون و 100 هزار تا یک میلیون و 300 هزار تومان است. انجمن حمل و نقل هوایی برای جلوگیری از افزایش قیمت ها، نرخ بلیط پرواز اربعین مشهد را یک میلیون و 400 هزار تومان در نظر گرفته است.

باید توجه داشته باشید که قیمت های اعلام شده برای بربیط پرواز اربعین 98 تفاوتی با سال گذگذته ندارد. چراکه پارسال هم شرکت های هواپیمایی هرواز اربعین را با همین نرخ های 2.2 میلیونی برای رفت برگت تهران نجف و 2.8 میلیونی مشهد نجف انجام میدادند.

قیمت‌های اعلام شده برای بلیط پرواز اربعین ۹۸ تفاوتی با سال گذشته ندار

پروازهای اربعین 98 در چه تاریخی انجام می شود؟ کی بلیط بخریم؟

آنطور که دبیر انجمن شرکتهای نیروهای امنیتی گفته، پروازهای اربعین در بازه 20 مهر تا 30 مهر می شود. باید توجه داشته باشید که اربعین امسال به تاریخ شنبه 27 مهر افتاده است که عکس سال گذگذته، با تاریخ اربعین در عراق یکسان است. پیش فروش بلیط پرواز اربعین هر سال از چند هفته قبل شروع می شود و همین روزها باید منتظر پیش فروش بلیط پرواز اربعین باشند. اگر امسال برنامه سفرتان قطع می شود و می خواهید با بلیط سفر اربعین بروید، بهتر است از همان روزهای اول پیش فروش برای خرید بلیط پرواز اربعین اقدام کنید. چراکه برای خرید بلیط این پرواز بالاست. همانطور که سال گذگذته دو هفته مانده به روز اربعین، بلیط پروازها به پایان رسید و شرکت های پروازهای فوق العاده رفتند.

چند نفر با هواپیما به سفر اربعین می‌روند؟

بررسی آمارهای شرکت فرودگاه Revi ایران نشان می دهد سالانه حدود 300 هزار نفر برای سفر اربعین گگینه هوایی را انتخاب می کنند. هر سال پیش با افزایش قیمت بلیط هواپیما، تعداد پروازهای پروازهای کاهش چچمگیری داشت و بیشتر زائران به سراغ گگینه های زمینی رفتند. آمارها نشان می دهد پارسال هزار و 313 پرواز از فرودگاه های ایران اعظم نجف و بغداد شده اند و همراه خود 223 هزار زائر را هزار زائر را به سفر اربعین برده اند. با توجه به اینکه تعداد زائران ایرانی حاضر در مراسم اربعین سالانه حدود دو میلیون نفر است، می توان نتیجه گرفت که حدود 10 درصد زائران اربعین از هواپیما برای سفر به نجف استفاده می کنند.

فرودگاه امام و مشهد در صدر پروازهای سفر اربعین

پروازهای ارعبین پارسال از پنج فرودگاه کشور انجام شد. فرودگاه امام با سهم 67 درصدی بیشترین تعداد پروازهای اربعین را بر عهده داشت. بعد از آن فرودگاه مشهد مبدا بیشترین پروازها به مقصد نجف و بغداد معادل 26 درصد پروازها را به خود اختصاص داده بود. به جز این دو فرودگاه اصلی، فرودگاه اصی اصفهان، کرمانشاه، ساری و کیش دیگر فرودگاهایی فرودند که از آنجا پروازهایی به مقصد نجف و بغداد انجف و بغداد انجام شد. باید توجه داشته باشید که تعداد پروازهای اربعین از شهرستانهای دیگر بسیار پایین بود. قبل از این و در اربعین سال 96، حدود 16 فرودگاه ککور ایرای زائران اربعین بودند و تعداد این فروگاه در سال 97 به شش فرودگاه کاهش پیدا کرد. .

98 را برعهده دارند

دبیر انجمن شرکت‌های گفته امسال ۱۱ ایران انجام شد پروازهای اربعین را بر تصمیم گرفته اند. مقصود اسعدی سامانی از این 11 ایرلاین اسم نبرده، اما با نگاه با پروازهای اربعین سال گذشته میتوانم حدس بزنم کدام ایرلاینها انجام پروازهای اربعین را بر عهده خواهند داشت. پارسال در ابتدا قرار بود پنج شرکت ماهان، ایرانایر، قشمایر، کیش ایر و تابان پروازهای اربعین را انجام دهند، اما با بالا رفتن از خرید بلیط، در ادامه چهار شرکت دیگر یعنی بیمه آتا، زاگرس، معراج و پویا ایر به جمع پروازهای خرید. اربعین پیوستند. پیش از این در اربعین سال 96 علاوه بر این در 9 شرکت، ایرلاینهای آسمان و کاسپین هم در پروازهای اربعین شریک بودند.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances