حدود 700 شرکت مجازی در سال 1400 مجوز گرفتند – زومیت


انجمن کسب و کار مجازی اولین سازمان صدور مجوز شرکتی است که از سال 1996 شروع به کار کرد. اتحادیه در شش ماهه نخست امسال 649 مجوز شرکت مجازی صادر کرده است.

تهران با 338 مجوز در صدر استان های دریافت کننده مجوز قرار دارد و پس از آن اصفهان با 59 و خراسان رضوی با 43 مجوز قرار دارند. در مقابل استان های بوشهر، خراسان شمالی و کهکیلویه و بویراحمد در شش ماهه اول سال 1400 تنها یک مجوز دریافت کردند.

در رده‌هایی که شرکت‌ها مجوز دریافت کرده‌اند، عرضه خدمات و کالا همچنان بیشترین سهم را دارد. در واقع در نیمه اول سال 1400 بیش از 55 درصد از شرکت ها در زمینه عرضه کالاها و خدمات مختلف مجوز فعالیت گرفتند.

مقاله مرتبط:

مقوله ای که نسبت به قبل تفاوت چشمگیری داشته است سامانه معاملات آنلاین طلا و جواهرات است که در سال 1999 0.27 بوده و اکنون به 5.8 درصد رسیده است. ااواسط بهمن ماه سال گذشته اتحادیه مشاغل مجازی اعلام کرد که طبق تبصره ماده 11 آیین نامه موضوع ماده 12 اتحادیه صنف از هم اکنون دارای پروانه کسب در زمینه طلافروشی است. عمل کنید. ضوابط فروش طلا در فضای مجازی در آذرماه 1395 سرانجام پس از دو سال تصویب شد.

نمودار تعداد دسته مجوزهای صادر شده توسط انجمن تجارت مجازی در ترم 1400

موضوع پروانه ها نیز در قرن پانزدهم تفاوت های جالبی را تجربه کرد. به عنوان مثال، حوزه های محصولات دیجیتال و فروشگاه های الکترونیک، فروشگاه های بزرگ، صنایع دستی و چوب، خرده فروشی مواد غذایی، فروش طلا و جواهرات، ترجمه و آموزش با رشد چند درصدی و همچنین حوزه های تخفیف و حراج آنلاین، خدمات وب و اطلاع رسانی. فناوری، خدمات هوشمند، خودروها و قطعات یدکی رو به کاهش است.

گرافیک مجوزهای کسب و کار مجازی در ترم 1400

در سال 1400 انجمن تجارت مجازی بیش از 500 مکاتبه از شرکت ها با سازمان های دولتی برای رفع موانع دریافت کرد و 722 مکاتبه برای تسهیل امور ارسال شد. انجمن کسب و کار مجازی به عنوان تنها مرجع صالح رسیدگی کننده به شکایات علیه مشاغل آنلاین، تقریباً 5000 شکایت از مشاغل آنلاین را در 1400 مورد بررسی کرد. این روند 10 روز از زمان ثبت شکایت به طول می انجامد و در صورت تخلف ظرف دو هفته به پرونده رسیدگی می شود.

شکایات شرکت ها به انجمن کسب و کار مجازی در نیمه اول سال 1400

همچنین موضوع شکایت را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

موضوع شکایت مردم از کسب و کارهای مجازی در نیمه اول سال 1400

در مجموع در سال 1400 حدود 4000 شکایت به اتحادیه، حدود 200 شکایت به کمیته ارجاع، 125 شکایت به کمیته ارجاع، 66 شکایت لغو و 130 شکایت در حال بررسی کارشناسی شده است. گزارش کامل اتحادیه در این لینک قابل مشاهده است.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances