سود و زیان در معرض خورشید بودنخورشید یکی از بهترین ویتامین D برای بدن انسان است. عوامل متعدی بر میزان ویتامین d بدن افرادی که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به دست میآید، تثیرگذارند; عواملی چون ساعت قرارگیری در معرض نور، موقعیت غغرافیایی، رنگ پوست و استفاده از ضد آفتاب.

خبرآنلاین نوشت: «ویتامین د یک ماده مغذی برای بدن است. بدن برای جذب کلسیم به ویتامین D نیاز دارد. کمااینکه این ویتامین در رشد استخوان، بهبود بافت استخوان و عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد.

نقش دارند، عبارتند از:

ساعت قرارگیری در معرض نور

در وسط روز، زمانی که خورشید در بالاترین نقطه آسمان قرار دارد، ویتامین بیشتر تولید می کند. تصمیما که مدت طولانی را در زیر نور خورشید میگذرانید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و هیدراته بمانید.

مقدار پوستی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد

هر چه وسعت بیشتری از پوست در مقابل نور خورشید باشد، ویتامین بیشتر تولید می کند.

پوست رنگ

تیره ویتامین D تولید می‌کنند.

موقعیت جغرافیایی

افرادی که در مجاورت خط استوا زندگی می کنند، میزان ویتامین تولیدی در بدن آنها بیشتر است.

قرارگرفتن مکرر در معرض نور خورشید مفید است اما قرار گرفتن طولانیمدت در مقابل نور خورشید می تواند خطرناک باشد. توجه داشته باشید اگر مدت زمان قرارگیری قرارگیری به قدری بلند باشد که پوست به اططلاح بسوزد، خطر به سرطان پوست افزایش میابد.

ویتامین D به بدن کمک می کند تا کلسیم را که از اجزای اصلی سازنده استخوان است، بهخوبی ذذب کند. همچنین برای حفظ عملکرد صحیح اعصاب، ماهیچه ها و سیستم ایمنی به ویتامین D نیاز دارد. ویتامین پ می تواند باعث بیماری های استخوانی مانند راشیتیسم یا استئومالاسی و پوکی استخوان شود.

چه عواملی مانع از دریافت ویتامین D از خورشید می شود؟

افزایش سن از عواملی است که در کاهش ویتامین توییده توسط بدن نقش دارد ویتامینی یک خطر احتمالی برای افراد مسن است.

از کرم ضد آفتاب، استفاده از بدن برای ساختن ویتامین D را کاهش می دهد. از طرفی طولانی بودن در معرض نور خورشید بدون استفاده از کرم ضد آفتاب باعث آفتابسوختگی می شود و ممکن است در سرطان پوست نقش داشته باشد.

وقتی از پپت پنجره در معرض نور خورشید قرار میگیرید، انتظار تولید ویتامین از بدنتان وجود ندارد چون مانع ورود اشعهی UVB خورشید به داخل می شود.

پوست برخی افراد کمتر از دیگران قادر به ساخت ویتامین D است. دیگر ممکن است نتواند به اندازه کافی ویتامین d را از سلولهای بدن به داخل جریان خون آداد کنند.

همچنین ممکن است برخی از ویتامین ها را به حالت فعال و قابل استفاده برای بدن تبدیل کنند. همین موضوع می تواند این گروه را در معرض خطر قرار دهد: افراد مسنتر، افراد با پوست تیره تر، افراد چاق، مبتلا به بیماری کلیوی یا بیماری.

منبع: medicalnewstoday

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances