شکاف طبقاتی در طبقه بالا!

[ad_1]

آرمانملی: بازار مسکن از ابتدای سال نوسانات بسیار شدید را تجربه کرد، این نوسانات به افزایش قیمت مسکن در تمام ککور تبدیل شد; قیمت‌هایی که آن را از توان یک خانواده متوسط ​​و متوسط ​​به پایین خجج می‌رسانند.

قیمت‌هایی که در ۱۰ سال متوالی بی‌سابقه بودند و همچنان در حال رشد هستند. هماکنون به نظر می رسد بازار مسکن روزهای آرامی را انجام می دهد ولی قیمت ها در حال افزایش هستند، هر چند که برخی از ماشین ها و موارد در حوزه راه و شهرسازی معتقدند که بازار در هفته های اخیر با رکودتوری مواجه می شود و در این بازار به شدت کاهش می یابد. .

شاید خریدوفروش افت کرده باشد، با این حال اجاره بها بسیار چچمگیری داشته و صاحب املاک برای جبران هزینه هایشان هزینه هایشان در جیب مستاجران کرده اند; مستاجرانی که دلیلی برای جلوگیری از گگاارشهای رسمی بیش از 40 درصد جمعیت ککور را تککیل می دهند و در سراسر ککور دلیل به همین موضوع باعث مککلات عدیدهای می شوند. این 40 درصد جمعیت کشور دارای شرایط خصوصی خصوصی و برخی از آنها به دلیل ناتوانی در تامین هزینه های اجاره باید از مراکز شهرها خارج و به حواشی شهرها رانده شوند.

این مشکلات در حال حاضر است که اجاره بهای رقمهای نجومی را هم رد کرده است، اجاره می دهد که روزی درآمد یا حتي مبلغ خريد خانه بود امروز از جيب ثروتمندي به جيب ثروتمندي ديگر وارد مي شود! اين موضوع به تنهايي نشان مي دهد كه شكاف طبقاتي در چه حتي رس!اس!

اينكه از خانواده هاي ايراني بهويژه در شهرهاي نظير تهران قادرند تا ماهي 130 ميليون تومان اجاره پرداخت مي كنند مي توانيد حداقل درآمدهاي اين خانواده را انجام دهند، به درآمد هزاران نفر آن هم در شرايطي كه بخش عمده اي از مردم حتي قادر به تامين اجارهاي سه ميليون است. توماني هم نيستند.

زندگی لاکچری و نمایش آن در فضاهای رسانه‌ای مجاز از سوئی از چند مورد دیگر است که در سایت‌های مختلف وارد شده به مردم، باعث می‌شود که مصادیق بیش‌تری نسبت به سطوح متوسط ​​و متوسط ​​رو به پائین می‌شود. مسئوليت وضعيت امروز ايران به دوش مسئولي است كه در انجام وظايف خود براي كاهش شكاف طبقاتي و توسعه و توزيع عادلانه امكانات از شمال و شرق تا غرب شهرها در جنوب انجام شود.

طرحهاي مختلف مسکن مانند ملي، کارگري، اجتماعي، نيازمندان، 25 متري و غيره هيچکدام به سرنوشت مردم و سرانجامي نرسيدند و اين يعني وجود بيعدالتي اجتماعي و وجود نابرابري اقتصادي در بين يک کشور.

عجيب اما واقعي

به قول برخی از پروژه ها و مقامات وزارت راه و شهرسازي کسادي در بازار مسکن بيداد ولي عدهاي به قدري پول از پارويشان بالا رفته که صدها ميليون تومان فقط براي اجاره مسکن آن هم در مناطق اعياننشين تهران پرداخت مي کنند. اينكه هر كسي به اندازه خود باشد از اقتصاد سهمي ميبرد درست باشد ولي همه مردم فرصتي برابري براي ثروتمند شدن دارند كه امروز از شرايط مناسبتري دستيابي برخوردارند.

رانت، فساد و سوء استفاده از روابط در خیلی از جاهای کشور باعث تضییع حق مردم شده است نه اینكه داشتن خانهای اعیاني و گران حتي با اجاره هاي بالا نشانه فساد ولي اينكه كسي مي تواند ماهانه 130 ميليون تومان صرفاً براي اجاره خانه در يك منطقه اعياننشين پرداخت شود. ، عجيب و قابل تامل است.

مالکان مسکن این روزها هرچقدر که تيغغان ببرد، اجاره دريافت مي کنند و حاضر هم نيستند که به کسي رحم کنند. رشد اجاره بها در پي رشد قيمت ملك طبيعي است، اما معدود افرادي هستند كه امروز مي توانند اين هزينه ها را تامين كنند. از آنجايي كه مجموعه اقتصادي كشور در هفت سال گذشته هيچ اقدامي براي سامان دادن به اين بازار نيافته اين انتظار هم نمي رود كه در ماههاي پيش رو برنامهاي در اين زمينه وجود داشته باشد!

[ad_2]

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما