قرص های ضد کرونر مرک خطر بستری شدن یا مرگ در بیمارستان را به نصف کاهش می دهند


داروی ضد ویروسی خوراکی مرک و ریج بیک مولنوپیراویر در مرحله سوم آزمایشات بالینی به نتایج امیدوارکننده ای دست یافت و میزان بستری شدن یا مرگ و میر در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر را تقریباً 50 درصد کاهش داد. مرک در حال درخواست مجوز اضطراری برای قرص های ضد کرونر خود است.

تجزیه و تحلیل اولیه مرحله سوم آزمایشات بالینی نشان می دهد که تقریبا 7.3 درصد از افرادی که داروی مولنوپیراویر را دریافت کرده اند 29 روز پس از مصرف دارو در بیمارستان بستری شده اند. در مقابل ، 14.1 درصد از افرادی که دارونما دریافت کردند در آن مدت در بیمارستان بستری شده یا فوت کردند.

هیچ موردی در بیمارانی که مولنوپیراویر دریافت کرده اند گزارش نشده است ، اما هشت نفر در گروه دارونما در طول مطالعه فوت کردند. همه 775 داوطلب در مطالعه مبتلا به بیماری عروق کرونر بودند و تا 5 روز پس از شروع علائم به طور تصادفی در قرص کرونر یا دارونما قرار گرفتند.

شرکت کنندگان در این مطالعه واکسن دریافت نکردند و همچنین حداقل یک بیماری پزشکی زمینه ای داشتند که خطر ابتلا به علائم را در آنها افزایش می داد. شایع ترین عوامل خطر برای چاقی شامل چاقی ، سن بالای 60 سال ، دیابت یا بیماری های قبلی است.

طبق این مطالعه ، اثربخشی قرص های Corona Merck تحت تأثیر زمان ظاهر شدن علائم یا عوامل دیگر قرار نگرفت. علاوه بر این ، داروی خوراکی این شرکت در برابر انواع سویه های دلتا مثر است.

عوارض جانبی در گروه مولنوپیراویر و دارونما حدود 10 درصد گزارش شده است. در میان آنها ، 1.3 people از افراد گروهی که قرص ضد کرونر Merck دریافت کرده بودند ، به دلیل عوارض جانبی ، درمان را ترک کردند ، که در گروه دارونما 3.4 است.

دکتر مشاور کاخ سفید دکتر آنتوچی فائوچی ، با اعلام اثربخشی معقول این داروی ضد ویروسی ، گفت که این شرکت ها نتایج تحقیقات خود را در اختیار سازمان غذا و دارو (FDA) قرار می دهند:

“FDA داده ها را به طور موثر و در اسرع وقت بررسی و آزمایش می کند.”

مرک می خواهد در اسرع وقت مجوز اضطراری در ایالات متحده دریافت کند و می خواهد آن را در بازار بین المللی به بازار عرضه کند. در صورت تأیید ، مولنوپیراویر اولین داروی ضد ویروسی خوراکی برای کووید -19 می شود. درمانهای ضد ویروسی فعلی مانند Remedior به صورت داخل وریدی انجام می شود.

مرک قصد دارد 10 میلیون دوره را تا پایان امسال تولید کند و این تعداد را تا سال 2022 افزایش دهد. باید دید آیا مردم می توانند بحران کرونا را کنترل کرده یا با فشارها و بحران های جدید پس از تأیید و عرضه این دارو در سراسر جهان کنار بیایند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم