واکنش حسن یزدانی به خداحافظی از کشتی

[ad_1]

حسن یزدانی درباره درخشش تیم ملی ککتی آواد در این رقابت ها اظهار کرد: همه این اتفاقات لطف خدا بود و کمی از زحماتی بود که در این چند سال ککیدیم جبران شد. ککتی من و حریف آمریکایی خیلی حساس شده بود ولی خدا کمک کرد و همین طور مربیان و حریفان تمرینی باعث شدند که بهتر باشند برسم. در نهایت آن اتفاق در جهانی رخ داد و این ککتی گیر آمریکایی را کاست دادم و سهم کوچکی در شادی مردم داشتم.

وی در مورد آنالیز حریفانش پیش از حضور در مسابقات 2021 جهانی تاکید کرد: موفقیت یکباره به دست نمیآید و همه چیز دست به دست هم میدهد تا نتیجه به دست بیاید. همه کمک کردند و به دست هم دادیم که این اتفاق رخ داد و خداراککر این زحمات را به دست آورد. بعد از المپیک که پژمان درستکار تیم را به دست گرفت، مدت زمان کمی تا جهانی داشتیم، یک سری تمرینات در نظر گرفته شد و سعی کردیم آن تمرینات را انجام دهیم تا بدنمان به آمادگی لازم برسد. خداراککر همه چیز در حالت خوبی بود و قبولیم ذرهای از زحماتمان را در نورژ جبران کنیم.

یزدانی که میهمان برنامه دایره طلایی بود، با اشاره به ارتباط روحی کشتیگیران با کادرفنی عنوان کرد: به تمام مربیان احترام می گذارم، آقا پژمان به من محبت دارند. در تمرینی که شوخی وجود ندارد و ایگاه مربی که کاملا مشخص است ولی خارج از بحث تمرینی، رابطه دوستانه و صمیمی با آقا پژمان درستکار و سایر مربیان داریم. بچه‌ها با کادرفنی راحتند.

وی درباره این که در تمرینات فنون تخصصی را به ملی پوشان آموزش می دهد، توضیح داد: این را بگویم که اول از کادرفنی اجازه میگیرم و اگر کسی از بچه ها از چیزی بخواهد که فنی را یادشان می دهد، این کار حتما با مربیان خواهد بود و من در کادرفنی نمیکنم. حالا عرفان الهی، رحمان عموزاد و قهرمانان دیگر اگر از من سوالی داشته باشم با جان و دل کمک می کنم و خوشحال می شوم که در موفقیت تاثیری داشته باشم. این پهلوانان به من محبت دارند.

یزدانی در مورد اینکه چه زمانی کشتی را ادامه خواهد داد؟ گفت: اگر در این سالها باختی هم داشتم حریف از من بهتر بود که من را انتخاب کنم ولی آخرین بار خدا کمک کرد و حریف آمریکایی را بردم. تا زمانی که توان داشته باشم و بدانم برای تیم ملی و ککتی مثمرثمرم قطعا ککتی میگیرم. انشاءالله اتفاقی در این مسیر پیش نیاید. هدفم های المپیک 2024 است و تا آن وقت هم بازی آسیایی، جهانی هم در پیش است و اگر به دوبنده تیم ملی رسیدم میخواهم دل مردم را شاد کنم.

قهرمان سال ۲۰۲۱ کشتی جهان در مورد چرخه انتخابی تیم ملی، گفت: من ۩ارشنس۩ا،. کشتیگیرم و تابع قانون. هر تصمیمی اطلاق می‌شود به عنوان عضو کوچک، وظیفه می‌کنم من کشتی گرفتت اسسرفتن. چرخه خیلی خوبی است، این دوره خیلی به مسابقات کشوری بها داده شده است و کسانی که مدعی دوبنده تیم ملی هستند از قهرمان کشوری هستند که وارد شدند و نفرات برتر کشوری به آسیایی می روند. چند سالی بود این اتفاق رخ نداد. نمی شود به این چرخه ایراد گرفت. این چرخه دست و پا کاست در سالهای گذگذته هم انجام می شود ولی چرخه اعلام شده کاملا به کدتی ککور کمک می کند. مربی و مربی در انتخاب ککتی گیر نقشی ندارد و خود ککتی گیر باید حقش را وسط تکک بگیرد.

وی با اعلام اینکه قرار است در آخرین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی سوار شود، اضافه کرد: من هر سال در انتخاب تیم ملی کشتی گرفتم و حتی اول از همه برای من انتخاب شد که قهرمانان دیگر بیایند کشتی را بگیرند. الان هم این فرصت برای همه بچه هاست و همینطور هم وزنم که مدعی دوبنده تیم ملی هستند، ایجاد شده که رقابت می کنند و من هم مثل بقیه در این چرخه کشتی میگیرم تا درنهایت هر کسی که حقش باشد در این چرخه به تیم ملی برسد.

وی در مورد اینکه آیا غیر از کشتی‌های کار دیگری هم می‌دهند، گفت: حقیقتا تمام فکر و ذهنم کشتی است و فرصتی برای ورود به جای دیگری را ندارم ولی اگر جایی حضور من مثمرثمر باشد با و دل انجامش می‌دهم ولی شغل خاصی ندارم.

یزدانی در مورد افتتاح سالن ورزشی در مازندران عنوان کرد: این یک مجموعه ورزشی و کمپ تمرزی است که در چند رشته فعال خواهد بود. فاز به فاز به بهره برداری می‌رسد و سالن فعلا کشتی راه‌اندازی شده است. اگر پروانه بهره‌برداری بدهند کشتی‌گیران تمریناتشان را شروع می‌کنند. وظیفه من بود به عنوان ورزشکار قدمی برای کشتی و ورزش استانم بردم. امیدوارم قهرمانان خوبی را تحویل جامعه بدهیم. من با هزینه شخصی خودم این کار را می‌دهم. هیچ حمایتی هم نشدم. داخل سالن فقط تکک هست، دوست دارم امکانات دیگری هم در سالن داشته باشیم که اینجا به آکادمی استعدییابی تبدیل شود. اگر حمایت از کامپیوتر خواهد شد که قهرمانان مستعد در آن شناسایی خواهد شد. علاوه بر ککتی در رشته های قایقرانی، فوتسال و … هم فعالیت می کنیم و در فاز جلو میرویم. هیچ کمکی از سوی ارگان های دولتی به من نشده و با هزینه شخصی این کار ٥ما ا مج.

دارنده مدال های طلای جهان و المپیک در مورد اینکه برخی معتقدند در رقابت در مقابل نایفونوف و تیلور آمریکایی بدنش شاداب نبود، گفت: بین المپیک تا نروژ 4 مرحله اردو پشت سریم. از نظر بدنسازی یک سری حرکات جدید انجام دادیم و شیوه تمرینات تغییر کرد. هر کدام از مدیران شیوه متفاوت تمرینی دارند. پژمان درستکار شیوه زندگی را ارائه کرد که خداراشکر نتیجه خوبی هم کر.د کر.ب کر. در توکیو اما روز اول مسابقات بدنم خالی کرده بود و خوب پر نکرد. دریافتم غذا بخورم، حتی ماکارانی آنها هم بو می داد و نمی توانند بخورم و بدنم پر نکردند. به هرطریقی بود حریف روس را شکست دادم و خدا هم کمک کرد. روز دوم بدنم بهتر بود که آن اتفاق در فینال رخ داد و باعث شد به نتیجه ای که می خواستم نرسم.

وی ادامه داد: علاوه بر آنالیز مجموعه عواملی چون تمرین، تاکتیک و مسائل روحی روانی وجود دارد که در کسب نتیجه تاثیر می گذارد. در نورژ همه کمک کردند. آقا پژمان، دکتر دبیر و بچه ها و حریفان تمرینی ام به مرینی کردند که این اتفاق در مقابل تیلور رقابل تیلور رقم خورد و طلسم را بعد از مدت ها ککستیم. امیدوارم این روند برای همه بچه ها ادامه دار باشد.

ککتی گیر 27 ساله تیم ملی گفت: اگر اتفاقی پیش نیاید، فعلا هدف گذاری ام تا المپیک پاریس است. آینده را پیش بینی کرد. دو مسابقه جهانی در پیش است و اگر لایقش باشم و صاحب دوبنده تیم ملی شوم، فعلا به کسب افتخار برای ککتی در جهانی فکر می کنم.

وی با اشاره به انگیزه درونیاش برای ککست تیلور تاکید کرد: جدایی از انگیزه درونی که خیلی موفق بود، ناامید نشدن و پپتکار هم خیلی تاثیر داشت. هیچ وقت نامید نشدم و کار را ادامه دادم. عامل اصلی در موفقیت داشتن پشتکار، تلاش و اراده و نامید نشدن است.

قهرمان المپیک 2016 ریو در مورد سن آغاز کشتی مشخص کرد: یک قهرمان که می تواند به تیم ملی برسد از 10- 11 سال استارت بزند، البته باز هم معلوم نیست به آن جایگاهی که می رسد برسد. برخی در 19 سال تازه از من می پرسند که می شود کشتی را شروع کرد یا نه، به آنها می گویم حالا یک سال تمرین کنید اگر دیدید تغییری در شما ایجاد شد ادامه دهید ولی اگر تغییری نداشته باشد ادامه دهید، کشتی ورزش سختی است. از سنین پایه و 11-12 سال هم استارت بزنی باز هم کسب نتیجه به اراده، پپتکار و استعداد ککتی گیر هم دارد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد امکان باگگتش به 74 کیلو، عنوان کرد: اگر می خواستم به 74 کیلو برگردم که وزنم را تغییر نمی دادم. همان وقت هم وزنم ۸۱ کیلو بود و قانون وزنی روز قبل بود. بعد از المپیک ریو وزنم 86-87 شد و تغییر وزن دادم و در همان وزن می‌مانم چون شرایط خوب شرایط خوب است.

حسن یزدانی ضمن قدردانی از پدر و مادرش، کادرفنی تیم ملی و فدراسیون کشتی و پرسنل خانه کشتی، از همت مسلمی و امید اسماعیلپور دو مربی سازنده نیز قدردانی کرد و در مورد اینکه مردم کجا می توانند او را ببینند، گفت: قبلا در اردوهای تیم ملی. می شد این اتفاق رخ داد اما الان به خاطر شرایط شرایط احتمالش نیست. من به خاطر مشغله هایم در رفت و آمدم، ولی گاهی در مازندران و در شهر خودم این امکان وجود دارد و دوستی دارم که کارهایی از این دست را می دهد تا اگر امکانش وجود دارد در خدمت عزیزان باشم.

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما