چرا آقایان استادی به صحبت درباره «سلامت روان» خود را ندارند؟

[ad_1]

انجمن روانشناسی تربیتی ایران، نسبت به غربالگری سلامت روان مردان را امری جهانی دانست و با تاکید بر اینکه باید به طور جدی به سلامت روان مردان بپردازیم، گفت: بسیاری از افراد احساسات خود را سرکوب کرده و به صحبت درباره سلامت روان خود می پردازند. به صورت ندارند. این در حالی است که به طور خاص مردان و پدران امروزی برای سلامت روان خود نیاز به کمک بیشتری دارند.

به گزارش ایسنا، دکتر فریبرز درتاج همزمان با آغاز هفته ملی سلامت مردان و با اشاره به دومین روز از این هفته که با عنوان “پندمی کوید 19 و روان مردان” نامگذاری شده است، اظهار کرد: با افزایش نرخ سلامت جهانی خودکشی مردان در هر سال، باید به سلامت روان مردان و پدران جدی تر فکر کنیم. علاوه بر این، سلامتی های بهداشتی و حمایت بیشتر از نیازهای روانی پدران بودم و حتی روزی به نام «روز جهانی روانی بهداشت پدران» نامگذاری شده است، چرا که این یک نگرانی جهانی است که مردان و پدران به حمایت و غربالگری برای سلامت روانی نیاز دارند.

این هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، با بیان اینکه خطرناک است، آسیب‌های روحی و روانی تأثیر منفی در گذشته مردان بر کیفیت رابطه آنها با فرزندان بگذارند، ادامه داد: وقتی پدری بدون حمایت از مشکلات مربوط به سلامت روان خود رنج می‌برد، این رنج بر سلامت روان مادر و فرزندان نیز تثیر می گذارند، بنابراین مهم است که به سلامت روان مردان و ودران توجه داشته باشیم.

درصد زیادی از پدران امروزی خواهان حمایت از سلامت روان خود هستند

این استاد روانشناسی با توجه به اینکه مشکلات مربوط به سلامت روان می تواند بر کیفیت رابطه والد و فرزندی اثر گذار باشد این را هم گفت که برخی از گزارش ها در سطح جهانی از آن هستند که تعداد زیادی از پدران امروزی خواهان حمایت از سلامت روان خود هستند. .

به گفته درتاج، انزوا، نگرانی های مالی و درآمدی، نگرانی های شغلی و کاری، نگرانی در مورد آینده فرزندان، نگرانی در مورد شریک زندگی و احساس گناه در مورد احساسات خود از احساسات اصلی شناسایی شده در مردان و پدران است و این امر به آن امر می پردازد. معنی است که به طور خاص مردان و پدران امروزی برای سلامت روان خود نیاز به کمک بیشتر دارند.

سلامت روان پدران رو به افول است

انجمن روانشناسی تربیتی ایران درباره شرایط سلامت روان مردان و پدران امروزی، توضیح داد: پدر مدرن امروزی بسیار بیشتر از پدران اجداد ما کار می کند. پدرهای مدرن امروزی مرزهای کلیشه های «مردانه» را جابجا کرده و فعالیت هایی انجام می دهند که پدربزرگ های ما احتمالا به آن میخندند. به عنوان مثال تمیزکردن خانه، آشپزی، تعویض پوشک و کارهایی از این قبیل از جمله چیزهایی است که مرد و پدر مدرن امروزی انجام می دهند و این نسخه یک لیست بسیار طولانی را کوتاه کرده است. با وضعیت اقتصادی فعلی نیز جای تعجب نیست که پدران امروزی همه در تلاش برای جستجوی خواسته های زندگی باشند و در میان انبوه این سلامت باشند، مسلما روان پدران رو به افول است.

وی است که با کاهش سطح سلامت روان مردان و پدران، کیفیت روابط والدینی آنها نیز کاهش می یابد.

به گفته این روانشناس، فرزندانی که پدران آنها درگیر مشکلات روانی به ویژه در اوایل دوران کودکی فرزند هستند، با مشکلات بیشتری در مدیریت سلامتی و رفتارهای خود می‌شوند.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: سلامت پدر بر کیفیت و ثبات خانواده تثثیر می‌دهد. ما همچنین می دانیم که کودکان برای شکوفایی، رشد خوب و حرکت نسبتاً هموار تا رسیدن به بلوغ به والدینی نیاز دارند که اعتماد به نفس داشته باشند، از آنها حمایت کنند و به مهارت های مناسب برای عبور از آبهای متلاطم زندگی دارند. این بسیار مهم است که مادران و پدران جامعه را در مورد سلامت روان خود چگونه عمل کنند.

سلامت روان پدران و سلامت روان فرزندان یک رابطه دوسویه دارند

درتاج در سخنان دیگر خود به وظایف فرزندان در برابر روان پدران نیز اشاره کرد و افزود: بیشتر توصیه ها در متون اسلامی ما در رابطه با سلامت فرزندان در برابر والدین است، اما از نظر روانشناختی، روان سلامت پدران و روان فرزندان یک دوسویه دارند که دست در دست هم جلو می رود و بر رابطه با هم آسیب می گویند. پژوهش های انجام شده در مورد سلامت روان پدران بیانگر این است که سلامت، سلامت، موفقیت و … فرزندان با سلامت روانی پدران همراه است. یعنی هر چه فرزند (چه دختر و چه پسر) در حوزه های مختلف زندگی خود شرایط ایده آلتری داشته باشد، پدران از نظر روانشناختی در وضعیت بهتری به سر میبرند و شواهد نیز از این نتایج حمایت می کند.

انجمن روانشناسی تربیتی ایران همچنین گفت که بسیاری از پژوهشها نشان می دهند فرزندانی هستند که بدون توجه به وضعیت اجتماعی اقتصادی، نژاد و قومیت، از مهارتهای اجتماعی و تحصیلی بالاتری دارند. پدران حامیتر، حساستر و سالم تری (از نظر روانشناختی) دارند و بر عکس فرزندان فرزندانی که در خطر ابتلا به مشکلات رفتاری و عاطفی هستند پدرانی هستند که بیماری های روانی را تجربه می کنند.

گفتگو درباره مردان و پدران را روان روان می کنند

این هیأت علمی دانشگاه طب طب علایی در پایان سخنان خود مسلم در مورد افزایش سلامت روان مردان، با اشاره به این که مردانی را در مورد سلامت روان خود به کار می برد، توصیه می کند: در نهایت برای حل مشکلات اساسی سلامت روان در مردان، توصیه می شود. یک از ما به عنوان عضوی از وظیفه جامعه داریم تا کلیشه های جنسیتی را از بین ببریم و گفت و گو درباره روان مردان و پدران را رواج می دهند و به رسمیت بشناسیم تا در نتیجه آن فرزندان و خانواده های سالمتری از هر نظر داشته باشند.

[ad_2]

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان