چه کسی جای خالی معروف را پر می کند؟

[ad_1]

س س از پایان بازیهایو، سعید توکیو، سعید معروف با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که از بازی در تیم ملی والیبال خداحافظی شده است. جواد کریمی که در چند سال گذشته پاسور دوم تیم ملی بود، در مسابقات قهرمانی آسیا وظیفه پاسدادن را برعهده گرفت و با عملکرد خوبش تیم را تا کسب مدال طلا هم هدایت کرد. اما حالا هم معروف خداحافظی کرده و هم کریمی متوجه شده است.

معروف س از خداحافظی مدتی از مسابقات باگگاهی هم دور بود تا اینکه در میانه فصل به تیم فنرباغچه ترکیه پیوست. کریمی هم که در تیم گرینیارد مازیک بلژیک بازی می کند، از اوی یکی از این تیم در لیگ قهرمانان اروپا بازی می کند و هنوز به میادین برنگته است. اردوی آماده سازی تیم ملی برای مسابقات سال 2022 کمتر از یک ماه دیگر آغاز می شود، اما معلوم نیست کریمی از چه زمانی می تواند تمرینات خود را شروع کند.

حتی اگر کریمی 24 ساله هم تا پیش از آغاز لیگ ملتها به زودی شروع شود و دوباره پاسور تیم ملی شود، بازهم موضوع انتخاب پاسور دوم و حتی پاسور سوم برای تیم ملی معضلی برای کادر فنی است. بهروز عطایی مربی تیم ملی علاقه زیادی به علی رمضانی دارد. این پاسور 23 ساله در هراز آمل هم هراز آمل هم زیر نظر عطایی انجام می دهد و در مسابقات قرمانی آسیا 2021 هم پاسور دوم تیم ملی بود. اما این بازیکن هنوز تا رسیدن به کیفیت قابل‌اتکا فاصله دارد.

وقتی سن پاسورهای باکیفیت لیگ والیبال ایران را بررسی کنیم، نگران کنننده تر می شود. امیر حسینی و محمدطاهر وادی پاسورهای اول و دوم پیکان ۴۶ و ۳۲ ساله است. شهداب دیگر فینالیست لیگ برتر، مهدی مهدوی را در 38 سال به عنوان پاسور اول در اختیار داشت. پرویز پزشکی و فرزاد ملابرانی پاسورهای سپاهان هم ۴۲ و ۳۶ سال دارند. علیرضا بهبودی پاسور شهرداری ارومیه هم ۴۳ ساله است. در ميان تيمهاي راهيافته به نيمهنهايي ليگ، فقط فاضل پژومان پاسور فولاد سيرجان 28 ساله است و او هم جوان مي شود، اما دست كم زير 30 ساله است و در مقايسه با ديگران، جوانتر است.

به غیر از این بازیکنان، امیرمحمد فلاحتخواه هم گینه دیگری پیش روی کادرفنی تیم ملی است. این بازیکن 22 ساله در زمانی که در تیمهای نوجوانان و جوانان ایران بازی میکرد نوید ظهور یک پاسور درخشان را میداد و حتی در سن بسیار پایین از سوی ایگور کولاکوویچ هم به اردوی تیم ملی دعوت شد. اما انتخابهای اشتباه او در تیمهای باگگاهی، باعث شد کیفیت فنیاش بسیار افت کند. این بازیکن در حال حاضر حاضر در تیم قعر جدولی سولهان اسپور ترکیه بازی می کند، اما با توجه به اینکه امید هنوز بسیار جوان است، این وجود دارد که دوباره به ریل موفقیت بازگردد و در کنار بازیکنانی مثل کریمی و رمضانی، تیم ملی آینده را در پستی ارسال کند. پاسوری تامین کند.

از همه این بازیکنان گذگذته، هنوز خیلی ها امید دارند که معروف را یک بار دیگر در پیراهن تیم ملی ببینند. زمانی که او اعلام کرد خداحافظی کرده است، هنوز فدراسیون موضع گیری خس٪ نک.ر حضور امیر خوشخبر به عنوان سرپرست تیم ملی هم این گمان را تقویت کرد که شاید در تصمیم گیری مجدد نظر نظر کند. همه از رابطه بسیار صمیمی خوشخبر و کاپیتان پیشین تیم ملی آگاهی دارند و به همین دلیل عدهای امیدوارند که سرپرست تیم ملی، معروف را مجاب کند که دست کم برای برخی مسابقات مهم به تیم ملی برگردد.

هفته آینده و س از پایان لیگ برتر، بهروز عطایی باید فهرست بازیکنان مورد نظرش را اعلام کند. س از بیش از 10 سال حضور قهرمانان خارجی، یک مربی ایرانی باید تیم ملی را برای تمام مسابقات سال پیش آماده کند. اما عطایی و همکارانش ابتدا باید فکری به حال پست پاسوری کنند. مهم‌ترین پست در ترکیب یک تیم والیبال.

[ad_2]

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما