ژاپن در جست و جوی رازهای «سالمندی سالم»

[ad_1]

فرارو- اگر سالهای کنار تخت عمر در کهنسالی در خواب اسپری شود زندگی طولانیتر و عمر بیشتر فایده دیگر نخواهد داشت.

به گزارش فرارو به نقل از اکونومیست، بیشتر مردم عمر طولانی تر را یک موهبت قلمداد می کنند با این وجود، پیر شدن در اغلب اوقات کمتر جذابی را پیش رویمان قرار می دهد. اگر روزهایی کهنسالی همراه با سفر و جهانگردی در کنار همسر و یا اقامت در کنار نوه باشد میگوییم بله لطفا آن کهنسالی را میخواهم، اما اگر همراه با سالهایی پایان ناپذیر و طاقت فرسا در تختخواب باشد میگوییم خیر، متشکرم!

اکثر افرادی که به اندازه کافی خوش شانس هستند پیر میشوند، اما دست کم سالهای زندگی ناسالمی را در آینده سپری خواهند کرد. بر اساس سازمان جهانی بهداشت، شکاف جهانی بین امید به زندگی و امید به زندگی سالم (HLE) دارای کیفیتی است که نشان می دهد چه مدت یک فرد بدون مشکلات سلامتی که مانع از فعالیت روزمره می شود، زندگی می کند و شکاف نزدیک به ده سال برآورد شده است. .

شکافی به اندازه کافی برای افراد و خویشاوندان فرد کهنسال خبر بدی خواهد بود، اما برای جمعیتی مسن که جمعیت بزرگ سالمندانشان چنین منابع مالی عمومی و دولتی را به خود اختصاص می دهند نگران کننده است. در ژاپن، قدیمی ترین ککور جهان مردان به طور متوسط ​​81.6 سال و زنان به متوسط ​​87.7 سال عمر می کنند. با این وجود، در سال 2019 میلادی آخرین سالی که داده های مربوط به آن در آن بخش های سالم این زندگی به طور متوسط ​​برای مردان 9 سال و برای زنان حدود 12 سال کوتاه تر شده است.

بنابراین، کاهش این شکاف به یک هدف مهم برای دولت ژاپن تبدیل شده است. در این دیدگاه، سالم ماندن برای مدت زمان طولانی تر افراد را شادتر می‌سازد و فشار کمتری بر سیستم‌های پپککی و بودجه دولت وارد می‌کند.

«آکیاما هیروکو» از موسسه کهنسالشناسی دانگگاه توکیو میگوید: «برای مدت زمان طولانی ژاپن جستجوی جمعی برای افزایش امید به زندگی را انجام داد. زمانی که تقریباً سنی به 80 سال نزدیک به تفکر درباره آن چه بدان دست یافتهایم را آغاز کرد، اما متوجه شدیم که بسیاری از سالمندان، بستری شده در تختخواب هستند و بسیاری از افراد 60 ساله دچار کم کاری هستند.

وزارت بهداشت ژاپن توسعه امید به زندگی سالم را به عنوان ستون اصلی سیاست خود قرار داده است. جایزه سالانه «بیایید امید به زندگی سالم را افزایش دهد»! از سوی آن وزارتخانه به کسانی که در این تلاش مشارکت دارند می‌شود.

برای مثال، از جمله برندگان اخیر این جایزه را می توان به فعالان استان فوکوئی در شمال کیوتو برای برنامه sneaker Biz اشاره کرد که شرکت های محلی را تشویق می کند تا به کارمندان اجازه ارائه کفش های کتانی در محل کار خود را بپوشانند که باعث افزایش چشمگیر تعداد قدم ها می شود و گروهی در اوزاکا که ساختمانهای متروکه را به کافه تریاهایی برای ایجاد فضایی به منظور گردهم آمدن جمعیتهای مختلف تبدیل می کند.

کافه تریاهای محلی باید برنامه‌هایی را برای توسعه امید به زندگی سالمش ش.المش ش. ابتکار عمل در ژاپن از گسترده ای از ایده های آرمانگرایانه تا عملگرایانه را در بر میگیرند. برای مثال، در اویتا در جزیره کیوشو جنوبی اپلیکیشنی راه اندازی می شود که تعداد قدم های فرد را میشمرد و برحسب تعداد قدم ها امتیازاتی را برای خرید از مغازه ها و استفاده از امکانات محلی به فرد کسب امتیاز ارائه می دهد.

آئوموری یک استان سردسیر شمالی یک بخش قند خون بالا »را ایجاد کرد که هدف آن افزایش آگاهی در مورد است. جستجوهای آن مسابقه برای بهترین «سنریو» با مضمون شامل است که ککلی شعر شبیه به «عربی شبیه به هایکو» است، اما با تمرکک بر ضعف های انسانی است.

در یامانشی خیلی از متخصصان بهداشت عمومی به انجمن میکیند اشاره می کنند انجمنی که چیزی شبیه به باغی شبیه باگگاه های اجتماعی توسعه یافته است. دولت از چنین انجمن هایی حمایت می کند چرا که حضور فعال در آن باعث تقویت مکانیسم دفاعی بدن افراد می شود. حضور در چنین انجمنهایی باعث می شود تا افراد به غیبت عزیزانشان و اتفاقات بدی فکر نکنند.

«ناگازاکی کوتارو» رئیس یاماناشی که اخیراً یارانه را به یارانجمن ارائه می‌دهد به این انجمن محلی را آغاز کرده است: «تنها مضرترین چیز برای سلامت افراد هستند». راز یک زندگی سالم شبیه به راز یک زندگی شاد است: مغول بودن و دیدن منظم دوستان حتی به بهانه نوشیدن یک نوشیدنی.

[ad_2]

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما