کمک بی‌نظیر فناوری به فرد فلج چهار اندام

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: یک فرد فلج چهار اندام که کمترین حرکت و احساس در اندام خود را دارد، برای اولین بار پس از 30 سال با کمک یک جفت بازوی رباتیک به خودش غذا می دهد و نکته جالب این است که این فرد این کار را با استفاده از آن انجام می دهد. از ذهن خود انجام می دهد.

کمک بی‌نظیر فناوری به فرد فلج چهار اندام

“رابرت بوز چمیولوسکی” (Robert ‘Buz’ Chmielewski) زمانیکه نوجوان بود، هنگام سواری سانحهای برای وی رخ داد و فلج شد; اما در سال 2019 وی تحت یک عمل جراحی 10 ساعت قرار گرفت تا پککان 6 الکترود را برای کنترل یک جفت بازوی رباتیک در مغغ او قرار دهند.

“چمیولوسکی” با کمک پزشکان دانشکده پزشکی جانز هاپکینز اکنون قادر است با هر دو بازوی مصنوعی خود کار کند و آنها را برای انجام کارهای آزمایشی حرکت می کند و می تواند خودش را با کمک این دست ها یک کیک در دهان خود بگذارد.

وی گفت: اینکه از افکارم برای دستور دادن به اندامهای رباتیک و حرکت آنها برای غذا دادن به خودم استفاده میکنم، بسیار جالب است.

من می خواستم کارهای بیشتری از آن انجام دهم. زمانی که 16 ساله بود هنگام مریلند حادثه ای برای وی رخ داد و این امر باعث شد وی از شانه ها به سمت پایین فلج شود.

اما در سن 49 سالگی او داوطلب برنامه تحقیق با جانز هاپکینز (برنامه پژوهشی با جانز هاپکینز) شد. زمانی که در سال 2019 تحت عمل جراحی قرار گرفت، هدف از این عمل آن بود که حس در دستهای او بهبود پیدا کند و کمی افزایش یابد و این امر به او کار با بازوهای مصنوعی رباتیک را بدهد.

کمک بی‌نظیر فناوری به فرد فلج چهار اندام

اندازه هر آرایه دو و نیم اینچ مربع است و در زیر لبه های کوچک قرار دارد. سه الکترود به بازوهای چپ و راست وی اتصل می شوند و بقیه نیز به نواحی مغغی متصل هستند تا بازخورد حسی را در انگستان دست مصنوعی پخش می کنند.

تنها چند ماه پس از عمل جراحی، وی بازوهای رباتیک را از طریق واسط مغز و رایانه که توسط آزمایشگاه فیزیک کاربردی جانز هاپکینز (APL) ساخته شده بود، کنترل کند.

«پابلو سلنیک» (پابلو سلنیک) مدیر طب فیزیکی و توانبخشی این دانشگاه و یکی از اعضای تیم تحقیقاتی، گفت: این تحقیق که به واسط مغز و رایانه (BCI) معروف است، در موارد بیشتری فقط بر روی یک بخش تحقیقی است. اینجا تمرکز بر روی یک بازو بود که از یک طرف مغز کنترل می‌شود.

این پروژه قصد دارد تا یک سیستم حلقه را طراحی کند که تلفیق مصنوعی مصنوعی، رباتیک و واسط مغغ و رایانه باشد.

این مرد با استفاده از این سیستم، دو بازو را دستکاری کرده و حرکت دهد و کارهایی را انجام دهد که این کارها شامل نگه داشتن کیک بشقاب و برش دادن آن است و سپس بازوی دیگر را می دهد تا غذای خود را بخورد.

“دیوید هندلمن” (David Handelman), یک متخصص رباتیک ارشد گفت: با ترکیبهای مغز و رایانه با رباتیک و هوش مصنوعی، ما به انسان اجازه میدهیم تا روی قسمتهایی از مغز که بزرگتر را دارند، کند.

[ad_2]

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان