۲ شرط مجلس برای مقابله با آمریکا

[ad_1]

خبرآنلاین: در اولین آستانه سالگرد شهادت سردار حاج قاسم قاسم، نمایندگان مجلس دست به کار تهیه شده اند که سلیمان آن طرح ایران را باید متقابل درمقابل این جنایت آمریکایی ها انجام دهد.

در همین رابطه فداحسین مالکی، با اشاره به اعلام وصول طرح اقدام متقابل علیه آمریکا در سالگرد شهادت سردار سلیمانی، گفت: مجلس یازدهم در رابطه با مطالبات برزمینمانده رهبر انقلاب مبنی بر مقابله با مجلس با خباثت های آمریکا، در سالگرد سردار سلیمانی و چهلم شهید فخریزاده، از طرح انقلابی در قالب «طرح اقدام متقابل علیه آمریکا عامل اصلی ترور شهید سلیمانی» رونمایی کرد.

بنا به روایت مهر، وی با اشاره به مفاد این طرح، اظهار داشت: ضروری است پاسخ به شرارتهای تروریستهای آمریکایی در کشور میزبان، ممنوعیت ورود بر توان تسلیحاتی، شکست حصر غزه و ایمن، ممنوعیت واردات کالا و خدمات از آمریکا، ممنوعیت مبارزه با آمریکا. آمریکا تا پیش از عذرخواهی بابت خروج از برجام و محکوم کردن ترور شهید سلیمانی، از جمله مفاد این طرح است.

۲ شرط مجلس برای مقابله با آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس متذکر شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی خود در سال 98 با اشاره به مشارکت فعال مجلس آمریکا در فشار خصمانه به جمهوری اسلامی، از کمکاری مجلس ایران در این زمینه گله نمودند و فرمودند. کنگره آمریکا -این آمار جالبی است- در سالهای 96 و 97، 226 طرح و لایحه علیه جمهوری اسلامی، یا تصویب یا ارائه کرده است! ۲۲۶ طرحِ ضدّیّت و خباثت علیه جمهوری اسلامی؛ شرارت است دیگر. حالا اینجا من یک گلهای هم از مجلس خودمان بکنم: مجلس شورای اسلامی خودمان چند طرح و لایحه در مقابل خبثتهای آمریکا ارائه کرده یا تصویب کردهاند؟!”

مالکی مشخص کرد: با روی کار آمدن مجلس یازدهم که آیت الله خامنه ای آن را مجلسی قوی و انقلابی خواند، امید و انتظار نخبگان کشور را به جبران فروپاشی های گذشته در زمینه مقابله با شرارت ها و دشمنان افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در این راستا، در ایام سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و چهلم شهید فخریزاده، مجلس انقلابی یازدهم، گام شایانی برای این منظور برداشت، طرح مهم “طرح اقدام متقابل علیه آمریکا عامل اصلی ترور شهید سلیمانی” در قالب سه در دستور کار قرار داد، قرار است از: «اخراج تروریستهای آمریکا از منطقه، حمایت از مقاومت، سیاست خارجی عزتمندانه».

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاستخارجی مجلس گفت: نخست طرح در صدد اجرای انتقام سخت شهید سلیمانی یعنی اخراج تروریستهای آمریکا در منطقه، مفاد مهمی را در بر دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

-ضرورت پاسخ به اقدام نظامی تروریست های آمریکایی در همان کشور مبدأ و همچنین اجازه پاسخ به نظامیان اسرائیلی به میزبانی شریک تروریست های آمریکایی

– ممنوعیت اجرای تحریم‌های آمریکا از سوی نهادهای کشور

– ممنوعیت واردات کالا و خدمات از آمریکا، کاهش نقش دلار در مبادله های اقتصادی بین المللی

– ممنوعیت توافق یا توافق بر سر توان جنگافزاری کشور

– ممنوعیت مخالفت با آمریکا تا پیش از عذرخواهی برای خروج از برجام و محکومیت ترور شهید سلیمانی

-ضرورت پاسخ بازدارنده به ترور افزون بر عاملان آن

وی تاکید کرد: بخش دوم برای حمایت از مقاومت، دولت را مکلف به شکست حصر غیرانسانی یمن در گام نخست و سپس غزه در گام دوم، و ارسال کمک های داوطلبانه مردمی به مردم مظلوم این کشور کرده است. ککست حصر غغه واکنشی بازدارنده به شهادت شهید در برابر جنایت ترور فخرور شهید فخریزاده در نظر گرفته شده است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: در این طرح همچنین برای همکاری های مستقیم میان مقاومت در قالب ارائه زیرساخت های رفاهی پیاده روی اربعین با همکاری دولت عراق، بومی سازی راهیان نور در جبهه های مقاومت عراق و سوریه، جذب نخبگان برای تحصیل در دانشگاه های کشور، دولت از مطالبات. شده است.

مالکی با بیان اینکه سومین بخش که به سیاست خارجی عزتمندان اختصاص دارد، گفت: شرایطی برای ورود شرکت های بدعهد خارجی به کشور در نظر گرفته شده است، تا ضمن آنها از تکرار عهدشکنی در عمل آید.

وی تاکید کرد: طرح یادشده بسته مجدد مجدد قرارداد با دولت های دارای سوءپیشینه پیمانشکنی را منوط به مشاهدات سختگیرانه کرده تا دیگر توافق های ناموفق نباشیم.

[ad_2]

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان