7 عادت غلط که باعث خواب راحت نمی شود – روزیاتو

[ad_1]

اگرچه خواب ضعیف در شب می تواند بر سلامت ، چهره و کیفیت کلی زندگی شما تأثیر منفی بگذارد ، اما 35 درصد از بزرگسالان کمتر از 7 ساعت در روز می خوابند. در حالی که اضطراب و استرس می تواند منجر به شب های بیقرار شود ، عادت های بدی وجود دارد که می توانیم روی آنها کار کنیم تا به خواب بهتر کمک کنیم. در Bright Side ، ما می خواهیم عاداتی را که خواب بهتر می تواند آنها را ترک کند ، بررسی کنیم.

1- بدون آمادگی بخوابید

عادت غلط

پس از یک روز شلوغ ، احتمالاً تنها کاری که از انجام آن لذت می برید این است که سرانجام سر خود را روی بالش بگذارید. اما برخی از مراسم آرامش بخش می توانند به مغز شما کمک کنند تا فاصله بین روز و شب را از بین ببرد و به شما کمک کند زودتر بخوابید.

این مراسم می تواند شامل یک میان وعده سبک قبل از خواب ، دوش آب گرم یا خواندن یک کتاب خوب باشد. نیازی به انجام مراسم شب پیچیده نیست ، فقط چیزی را انتخاب کنید که ذهن شما را آرام کند و به آرامش شما کمک کند.

2- قبل از خواب چای سیاه بنوشید

عادت غلط

نوشیدنی ها به دلیل اثرات آرامبخش شناخته شده اند و سالهاست که برای درمان بی خوابی مورد استفاده قرار می گیرند. و در حالی که چای هایی مانند بابونه و اسطوخودوس می توانند به شما در آرامش و حتی بهبود کیفیت خواب کمک کنند ، برخی از نوشیدنی ها اثر معکوس دارند. به عنوان مثال ، چای سیاه سرشار از کافئین است و می تواند باعث بی خوابی و اضطراب شود.

3- استفاده از پتو نامناسب

عادت غلط

اگرچه نمی توانید بدون پتو بخوابید ، اما انتخاب یک پتو مناسب برای یک خواب راحت ضروری است. شستشو و مراقبت از پتوهای پلی استر آسان است ، اما این پتوها برای خواب مناسب نیستند. پلی استر یک ماده مصنوعی است به این معنی که به بدن شما اجازه نمی دهد درجه حرارت خود را تنظیم کند ، که باعث گرم شدن و عرق شدن شما می شود.

به جای یک پتو پلی استر ، از یک پتوی پشمی استفاده کنید زیرا هم شما را گرم نگه می دارد و هم پوست شما را تنفس می کند.

4- عصرها به باشگاه بروید

عادت غلط

ورزش برای آرامش و تسکین اضطراب مفید است و به بهبود خواب شما کمک می کند. اما ضرر ورزش دیر هنگام از مزایای آن بیشتر است و می تواند بر خواب شبانه شما تأثیر بگذارد. اگر یک ساعت قبل از خواب به باشگاه بروید ، دمای بدن شما کاهش نمی یابد ، بنابراین دائماً در رختخواب برعکس می شوید.

اگر ترجیح می دهید شب ها ورزش کنید ، 4 ساعت قبل از خواب از تمرینات با شدت کم استفاده کنید.

5- صبحانه نخورید

عادت غلط

بیهوده نیست که صبحانه را مهمترین وعده غذایی روز می نامند. حتی اگر ممکن است وقت کافی برای صرف صبحانه صبح قبل از کار نداشته باشید ، نخوردن یک صبحانه کوچک نه تنها بر وزن و توانایی تمرکز شما تأثیر منفی می گذارد ، بلکه بر کیفیت خواب شما نیز تأثیر منفی می گذارد.

افرادی که به طور مرتب صبحانه را از زندگی روزمره خود حذف می کنند ، تمایل به خواب ضعیف دارند و هنگام بیدار شدن دچار بدخلقی می شوند.

6- لباس خواب بپوشید

عادت غلط

شب ها هیچ چیز زیباتر از پوشیدن لباس خواب مورد علاقه خود و بالاخره رفتن به رختخواب پیدا نمی کنید. اما برخی از لباس خواب ها بسیار گرم هستند و خواب را مختل می کنند. وقتی دمای بدن ما کمی کاهش می یابد بهتر می خوابیم. اگر نمی خواهید برهنه بخوابید ، لباس خواب سبک از مواد طبیعی مانند کتان یا پنبه انتخاب کنید.

7- در اتاق خواب فرش داشته باشید

عادت غلط

یک فرش می تواند هر اتاقی را دنج ، گرم و نرم جلوه دهد ، اما یک فرش نزدیک تخت خواب را مختل می کند. فرش ها و فرش ها گرد و غبار و چربی را جذب می کنند و بنابراین محل پرورش باکتری های مضر است. تحقیقات نشان داده است که کیفیت هوای داخل خانه برای خواب بسیار مهم است و حتی می تواند بر عملکرد روز بعد شما نیز تأثیر بگذارد.

آیا شما هم این عادت ها را دارید؟ و آیا عادت شما بر خواب شبانه شما تأثیر منفی می گذارد؟ در قسمت نظرات برای ما بنویسید …

بیشتر بخواب:

10 عادت بد که خواب شب را مختل می کند


[ad_2]

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما