https://decrypt.co/82355/el-salvador-president-volcano-powered-bitcoin-mining-has-begun-

[ad_1]

به گزارش Dikripet ، رئیس جمهور السالوادور در توییتی اعلام کرد که این کشور کار خود را در زمینه صنعت استخراج بیت کوین آغاز کرده است.

طبق توییت باکل ، السالوادور قبلاً حدود 500 دلار بیت کوین استخراج کرده است ، مقدار کمی که دولت قصد دارد در طول زمان افزایش دهد.

سگک استخراج بیت کوین

تصویری از توییت باکل اولین درآمد استخراج بیت کوین کشور را نشان می دهد.

باکل می گوید: “این اولین قطعه رسمی ساخته شده از آتشفشان ها ، نیروگاه آتشفشانی کشور است.” باکل در اوایل این هفته ویدئویی را در توییتر به اشتراک گذاشت و اولین گام های کشور در استفاده از انرژی زمین گرمایی آتشفشان ها را تشریح کرد.

این ویدیو که توسط بیش از 2 میلیون نفر مشاهده شده است ، یک مرکز داده را در یک مرکز جنگلی در السالوادور نشان می دهد که در آن یک کارگر فنی در حال متصل کردن یک معدن بیت کوین است. باکل در آخرین توییت خود گفت: “این پروژه هنوز در حال آزمایش و راه اندازی است.”

استخراج بیت کوین به دلیل مصرف زیاد انرژی و ردپای کربن ، جنجال های زیادی ایجاد کرده است. با افزایش مطالعات پیرامون تاثیرات زیست محیطی ارزهای رمزنگاری شده بر محیط زیست ، تعدادی از معدنچیان به منابع انرژی پاک تر و تجدیدپذیرتر از جمله انرژی زمین گرمایی روی آورده اند.

رئیس جمهور السالوادور در ژوئن سال جاری (1400) اعلام کرد که شرکت دولتی تولید برق LaGeo بیت کوین را “با انرژی ارزان ، 100٪ پاک و تجدیدپذیر و بدون کربن از آتشفشان ها” استخراج می کند.

اگرچه طرفداران محیط زیست از رئیس جمهور انتقاد کرده اند ، اما هنوز هم مردم در مورد پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قابل معامله اختلاف نظر دارند.

جاه طلبی باکلی برای بیت کوین

باکل ابتدا در جریان کنفرانس در میامی از برنامه خود برای معرفی بیت کوین به عنوان محبوب ترین واحد پول کشور رونمایی کرد. از آن زمان ، این اخبار با موجی از انتقادات روبرو شد ، به طوری که برخی از السالوادورها قانون بیت کوین را نشانه اقتدارگرایی باکل عنوان کردند.

با وجود مخالفت با تصمیم باکل ، بخش 7 قانون بیت کوین ارز رمزنگاری شده را به عنوان یک معامله قابل پرداخت در آن کشور به رسمیت می شناسد. دولت این کشور نیز اقدامات مضاعفی در این زمینه انجام داده است.

دولت السالوادور مشاغل کوچک و بزرگ را تهدید می کند. یک تاجر محلی می گوید: “دولت بازرسان را به قوه مجریه این شرکت می فرستد تا در مورد اجرای صحیح قوانین کار تحقیق کنند.”

مقالات مرتبط:

منتقداني كه مخالف موضع دولت بوده اند نيز مورد هدف قرار گرفته اند. یکی دیگر از تجار محلی که در حبس غیرقانونی دست داشته است ماریو گومزیک منتقد بیت کوین در اوایل ماه جاری به فیلمنامه گفت: “پلیس هیچ کس را به دادگاه نبرد ، او ساعت ها یا روزها شخص را دزدید.”

برگزاری چندین راهپیمایی و تظاهرات نشان دهنده مقاومت بسیاری از السالوادورها در قبال پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش معمول است.

اگرچه پرزیدنت باکل همچنان با آغوش باز به پذیرش بیت کوین ادامه می دهد ، اما جزئیات مهم این پروژه هنوز روشن نشده است. به عنوان مثال ، چه کسی کلید خصوصی این بیت کوین ها را حفظ می کند؟ معیارهای خرید بیت کوین در هر زمان معین در این کشور چیست؟

یکی از مقامات BlockBank ، ارائه دهنده کیف پول های دیجیتال ، می گوید: “هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد و ما باید کاملاً شفاف باشیم.” “زیرا جامعه ارزهای دیجیتال از آن مراقبت می کند.”

با این حال ، طرفداران بسیاری از بیت کوین در جهان وجود دارد از جمله جک مالرز، مایکل سیلور و پیتر مک کورمک، به عنوان جالبترین دیکتاتور جهان شناخته شده است.[ad_2]

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما