(تصاویر) جوان فلسطینی یک خودرو با ضایعات ساخت

[ad_1]

عبدالکریم ابوحجله با قطعات ضایعاتی برای داشتن یک وسیله نقلیه چهار چرخ، به ویژه درخ جاده های کوهستانی جامه عمل بپوشاند.

به گزارش فرارو، این جوان 34 ساله، اهل روستای سنیریا در استان قلقیلیه در شمال کرانه باختری، قطعات ضایعاتی را که از وسایل نقلیه جمع آوری کرده بود، روی سازه خاصی که خودش طراحی کرده بود، قرار داد تا به قول خودش رویای زندگی اش باشد. را ارزیابی کند.

هیچ کارخانه خودرزمی ریوی در سرزمینهای فلسطی وجود ندارد، اما ابوحجله یک کارگاه کوچک در خانواده اش را برای ساخت این وسیله نقلیه اختصاص داد.

وی گفت که این کار حدود دو سال طول کشید. ابوحجله در کار ساختمانی است و در آهنگری و مکانیک تخصص دارد.

عبدالکریم معتقدان است که برای ساخت این وسیله نقلیه از برخی از تجربیات دوستانش و از اینترنت استفاده می شود.

این فلسطینی در حیاط خانه اش ماشین اسپرتش را بررسی می کند و میگوید: من سالهاست که موتور سواری می کنم و آرزوی من این است که یک جیپ چهار چرخ متحرک برای آفرود و کوهستان داشته باشم، اما گران است و از توانم خارج است.

وی افزود: به دلیل اینکه گران است و قیمت خودرو در بازار ممکن است به حدود 100 هزار دلار برسد، شروع کار سخت بود و به فکر ساخت خودرو افتاد. ایده را در ذهنم پروراندم و شروع به اجرا کردم. در طراحی با مککلات متعدی شکست خوردم و بارها دوباره کار کردم تا به این نتیجه رسیدم.

ابوحجله وسایل نقلیه خود را در داخل حوضچه عمیقی از آب در شمال کرانه باختری میراند و به سرعت از آن خارج می شود و از جاده های پر دست اندازه و صخره ها عبور می کند.

او میگوید: رانندگی در چنین جاده ها و کوههایی نیاز به هنر، تجربه و شناخت ماهیت وسیله نقلیه دارد، درست است که یک ورزش و ماجراجویی است، اما احتیاط کامل را میطلبد.

عبدالکریم افزود: آخر هفته را با خانواده خود در کوهستان میگذراند و میگوید: همسرم نیز عاشق این نوع وسایل نقلیه است، آخر هفته را در کوه میگذرانیم و به جایی که میخواهیم میرسیم.

وی با مککل غیرقانونی بودن کار خود را میگوید، اما میگوید با مقامات فلسطین در ارتباط است تا مککلات را حل کند.

وی ادامه می دهد: این خودروها به دلیل اینکه چه مکان های مشخصی تعیین شده اند در مناطق شهری مجاز به استفاده و استفاده از آن پایبند هستند.

ابوحجله در آرزوی توسعه پروژه خود، تولید خودروهای دیگر و فروش آنها در بازارهای فلسطین است. او میگوید: بسیاری از کسانی که عاشق سوار شدن به این نوع وسایل نقلیه هستند به دلیل گرانی توان خرید آن را ندارند و امیدوارم بتوانم از آنها بسازم و در بازار داخلی به فروش برسانم.

او درباره ایمنی خودروی ساخته شده نیز میگوید: ایمن است، علاوه بر مربند و کلاه ایمنی بدن نیز با تقویت شده است.

ابوحجله کوچک بر این خودرو برای دختر پنج ساله خود نیز یک وسیله نقلیه ساخته شده است.

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما