دستور پوتین برای ورود ارتش روسیه به شرق اوکراین

[ad_1]

فرارو- بعد از تصمیم “ولادیمیر پوتین” رئیسجمهور روسیه برای به رسمیت شناختن استقلال جمهوریهای خودخوانده “دونتسک” و “لوهانسک” از مردم، رسانه ها اکنون از دستور جدید پوتین در اینباره خبر دادند.

منابع خبری گگارش پوتین به ارتش روسیه دستور داد برای برقراری صلح، وارد مناطق دونتسک و لوهانسک، در شرق کشف شود.

کاخ کرملین نیز در بیانیهای توضیح داد: «پوتین از وزارت دفاع روسیه خواست با جمهوریهای دونتسک و لوهانسک توافقنامه امضا کند. این توافق به روسیه اجازه می دهد تا وظیفه صلح در دو جمهوری را انجام دهد».

در ادامه بیانیه کرملین آمده است: «پوتین از وزارت خارجه روسیه خواست تا رایزنی با جمهوری های دونتسک و لوهانسک را برای برقراری روابط دیپلماتیک آغاز کند».

برخی از رسانه های غربی با انتشار ویدئوی زیر مدعی اولین یگان های ارتش روسیه در حال ورود به جمهوری های خودخوانده «دونتسک» و «لوهانسک» هستند.

شامگاه دوشنبه بود که پوتین طی بیانیه ای مناطق جدایی دونتسک و لوهانسک از مردم را به رسمیت شناخت و گفت: «منطقه دنباس از تحت حاکمیت روسیه خارج شد و به مناطق تحت حاکمیتی منتقل شد. ما مجبوریم تصمیم‌های سختی درباره شرق اوکراین بگیریم».

رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه و نخست وزیر آلمان نیز در واکنش به این اقدام پوتین، طی بیانیهای مشترک توافق کردند که اقدام مسکو لا توافقنامه، مینسک و یقین پاسخی متحد است.

از روز جمعه بود که ارتش و دولتهای خودخوانده در مناطق شرق این کشور بعد از تلاش کردن به تنشزایی، به گلولهباران مواضع و شکست آتشبس پرداختند. بامداد یککنبه نیز رسانه ها گگارش دادند که در مرکک منطقه خودمختار «دونتسک» واقع در شرق منطقه، صدای انفجار مهیب به گوش رسیده است.

کرملین نیز گفته که نگران است »شعلهور شدن در موقعیت مکانی است و اوضاع را از نزدیک زیر نظر دارد. آمریکا نیز مدعی است که روسیه پس از رد درخواست هایش مبنی بر درخواست درخواست برای پیوستن به پیوستن براتو، به دنبال بهانه های برای جنگ است.

تنش های میان کشور و اکورهای غربی با روسیه، در سال های گذگذته به خصوص بعد از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال 2014 به شدت افزایش پیدا کرده است. این شبه جزیره پس از سقوط دولت مرکزی توسط گروههای مورد حمایت غرب و قدرت گرفتن گروههای متمایل به روسیه در شرق شرق پس از یک همه پرسی از مردم جدا شد و به روسیه پیوست.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما