علیمردانی: تنابنده اسرار کرد «بائو» را بازی کنم

[ad_1]

گزارش: محمدرضا علیمردانی که این روزها به عنوان بازیگر در سریال «پایتخت 4» صداپیشه در انیمیشن «دیرین دیرین» و چندی پیش هم به عنوان مجری در برنامه «چهل تیکه» دیده شده است، میگوید برای تمام این رشته ها آموزش دیده و به. نظرش در هیچ حوزه ای بد کار نشده است.

این هنرمند که در عرصه های مختلف صداپیشگی، خوانندگی، اجرا و بازیگری فعالیت دارد، درباره حضور در عرصه های مختلف هنری به ایسنا گفت: به هر حال من سال هاست که در این حوزه فعالیت دارم و فکر می کنم در هر حوزه هم موفق بوده ام. ام و بد کار نکردم. از آنجایی که با علاقه و شناخت به هر یک از این رشته ها پرداخته ام و آموزش های لازم را هم دیده ام، مشکلی ندارم و همیشه هم سعی کرده ام عملکرد خوبی داشته باشم.

علیمردانی: تنابنده اسرار کرد «بائو» را بازی کنم

علیمردانی که این شب ها “پایتخت 4” با بازی او به روی آنتن آی فیلم میرود، عنوان کرد که مخاطب هیچ شبکه ای نمی تواند باشد چرا که اصلا وقتی تلویزیون نمی تواند ببیند.

او همچنین افزود: آنقدر درگیرم و سرم شلوغ است که وقتی برای تلویزیون تماشا می کند نمی ماند. شنیده اید که می گویند کوزه گر از کوزه شکسته آب می خورد؟ این حکایت من است. اینقدر درگیر تولید هستم که زمان کم می آورم.

این بازیگر درباره بازی در نقش بائو در سریال «پایتخت 4» گفت: با محسن تنابنده در سریال «مامور بدرقه» همکار بودیم و اتفاقا در این سریال نقش یک مازندرانی را بازی کردم. این نقش آفرینی در ذهن تنابنده مانده و بعد از طراحی بائو، برای ایفایش برای فکر کرده بود. منتها آن زمان من خیلی گرفتار بودم. بازیگران دیگری هم برای این نقش کاندیدا بودند اما انگار قسمت بود که ماش. تنابنده عصرار با حضور در پایتخت و در نتیجه، به تیم بازیگران این سریال پیوستم.

او درباره محبوبیت و دیده شدن شخصیت بائو در کنار شخصیت های طنازی چون نقی و ارسطو توضیح داد: به نظرم برگ برنده اصلی بائو گریم خاص و متفاوت است، شخصیت پردازی خیلی خوبی هم بر روی این کاراکتر انجام شده بود. تنابنده بر روی گریم بائو خیلی حساس بود. گریم به نسبت سنگینی بر روی صورتم انجام شد. حتی بر روی جزئیات لباس همفکری های زیادی شد. برای مثال، به این نتیجه رسیدیم که با کت و شلوار کت و شلوار صندل به پا کند، آن هم با جوراب سفید. این تضاد، جذابیت به دنبال داشت. بائو دارد در ابتدایی سریال شخصیتی جدی اما هر چه از قصه می چرد رگه های طنز در نوع رفتار و گفتار او مشاهده و پررنگ می شود. بائو قسمت به قسمت بیشتر در سریال جا می‌افتد و جایگاه خودش را پیگ، مید.

علیمردانی درباره این نقش افزود: من برای نقش بائو خیلی وقت گذاشتم و زحمت ککیده ام. بائو در اصل یک نقش جدی بود که باید در میان آدم های طناز پایتخت نقش آفرینی می کرد. اتفاقا خودم هم این نقش را جدی بازی کردم، منتها این کاراکتر در قصه و در میان سایر شخصیت ها خوب جا افتاد و دیده شد. همه چیز دست به دست هم داد تا بائو آنی شود که می بینید. فکر می کنم بائو همه راضی کرده است. هم سازندگان پایتخت را و هم مخاطبان این سریال را. خودم هم این کاراکتر را دوست داشتم و برایم راضی کننده بود. وقتی همه چیز یک سریال درست باشد جئیات هم درست از آب درمی آید و هر کاراکتری به اندازه خودش دیده می شود.

علیمردانی در پاسخ به این سوال که چرا نقش بائو در سریال «پایتخت» در توضیح داد: به هر حال قصه سریال در سری های بعدی به سمت دیگری رفت که شاید جای کاری برای بائو نداشت. البته خودم هم گرفتاری های فراوانی دارم و واقعا برایم مشکل است که بخواهم چند ماه را برای یک سریال وقت بگذارم.

او درباره صحبت کردن به لهجه مازندرانی در سریال «پایتخت» هم گفت: نه، قبلا هم با لهجه مازندرانی صحبت کرده بودم از جرده بودم از جمله در همان سریال مامور بدرقه. در «دیرین دیرین» هم از لهجه مازندرانی استفاده کرده بودم. به نظرم یکی از حضور اصرار تنابنده به بازی ام در نقش بائو هم به تسلطم به لهجه مازندرانی بازمی گگت.

علیمردانی درباره بازخوردی که از مخاطبان «پایتخت» برای نقش بائو گرفته شده اظهار کرد: گریمی که بر روی صورتم بود باعث شد که در چند قسمت ابتدایی سریال خیلی ها متوجه شوند که من بائو هستم. اما با گذشت زمان، شدم. مردم بائو را دوست دارند و نسبت به خودم هم اظهار لطف و محبت می کنند.

او در پایان در توضیح فعالی های اخیرش گفت: در یک سریال بازی می کنم که به میانه راه رسیده ام اما اجازه ندارم اطلاعاتی درباره آن بدهم. همچنین را دارم هفته ای ۴۰ دقیقه هم «دیرین دیرین» کار کنم و به پرس برس برس.

محمدرضا علیمردانی به جز سریال «پایتخت 4» در آثاری مانند «نوروز 76»، «آآتی کنان»، «روز رفتن»، «تاوان»، «گل یا پوچ»، «مامور بدرقه»، «حراج» و «هفت ماهگی». به ایفای نقش پرداخته است. او همچنین در رئالیتیشو «شب مافیا» که مدتی است از فیلیمو پخش می شود به عنوان لیدر حضور دارد.

[ad_2]

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما