(ویدئو) در مجلس به خاطر «طرحصیانت»

[ad_1]

فرارو- جلسه صبح امروز مجلس شورای اسلامی درباره طرح صیانت ملتهب و بود و بحث های میان نمایندگان در گرفت. موافقان طرح از موضع قانونی تصمیم گیری معاونت قوانین مجلس در غیر خواندن تصویب کلیات آن گلایه کردند. در مقابل مخالفان تصمیم بر غیرقانونی بودن آن تاکید کرد.

مهرداد گودرزوندچگینی نماینده مردم رودبار در این رابطه گفت: «بررسی طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی طبق اصل 85 قانون اساسی یکی از مشکلاتی بوده که در اثر آن توهین های زیادی به مجلس می آید که علیرغم طرح ویژه طرح ها، جلسات متعدد. را با صاحب نظران برگگار کرده اما به این دلیل است که این طرح در صحن علی مورد بررسی قرار نگرفته است توهین های زیادی به مجلس صورت می گیرد. »

او افزود: «از هیئت رئیسه درخواست دارم که این طرح در صحن علی مجلس مورد بررسی قرار گرفتن قرار گیرد تا شاید از این توهین ها برای جلوگیری شود. در جلسه روز گذشته کمیسیون ویژه طرح نظام تنظیم مقررات جاماندن از اعضای حاضر در آن حضور نداشتند و علیرغم 19 رأی به کلیات این طرح داده شد اما توهین های زیادی به مجلس رسیدند.

نماینده رودبار در مجلس بیان کرد: “درخواست دارم این طرح در صحن علی مورد بررسی قرار گرفتن مردم نیز در جریان آن باشد که چه چیزی تصمیم می گیرد، قرار نیست مسکوت سازی صورت بگیرد.”

اما حجتالاسلام احد آزادی خواهان نماینده مجلس شورای اسلامی ویژه را غیرقانونی دانست و گفت: «آئین نامه حرف اول و آخر را می زند، ما وکلای مردم هستیم و به نمایندگی مردم مشروعیت داریم تا از حقوق ملت دفاع کنیم و قسم خورده ایم که آئین نامه است. و قانون اساسی را رعایت کنیم.»

وی افزود: «اگر در مجلس اقدامی خلاف این نامه و قانون اساسی صورت گیرد از طرف هر فرد و فکری باشد که اشتباه شود.»

نماینده مردم ملایر در مجلس بیان کرد: “نمایندگان مجلس اصل 85 قانون اساسی رای دهند که طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در کمیسیون های ویژه بررسی شود، بنابراین اگر نمایندگان مجلس از طرحی برای شورای نگهبانی که مجلس به آن رای دهند، ارائه شد. را تغییر در واقع طرح را مخدوش کرده اند.»

او خطاب به قالیباف گفت: «اگر این حرف اشتباه است، آن را اصلاح کنید، اما از مردم جدا شوید چه نظری دارند این موضوع را دارند که در بررسی ویژه آنچه ما به آن طرح رأی داده ایم اتفاق نیفتاده است».

هادی بیگی نژاد هم به عنوان موافق طرح در نشست علنى مجلس در تذکری در مورد برخی انتقادات نسبت به «صیانت» گفت: «این طرح در صحن علنی مطرح است و تصمیم می گیرد و سپس با نمایندگان مجلس به کمیسیون مشترک برای بررسی ارجاع می شود و سپس رئیس می شود. مجلس خواستار برگشت این طرح به صحن شد و مجدداً رای گیری کرد و برای بررسی به کمیسیون مشترک ارجاع شد، اما امروز عده‌های سوپرمن بازی در می‌آورند و از این طرح انتقاد می‌کنند.»

او ادامه داد: «علیرغم این جلسات مشترک را برای بررسی این طرح برگزار کرد، اما معاونت قوانین می‌گوید باید از دستور کار خارج شود، چرا با دست خودمان، خودمان را نابود می‌کنیم، این چه رفتاری است. در این رابطه از رئیس و تیم رسانه های گلایه داریم. تا کی جوابگوی این رفتار باید باشد و چند بار جواب یک مسئله را بدهی.»

محمدباقر قالیباف رئيس مجلس واکنش نشان داد و مجلس را به بررسی لایحه بررسی لایحه بودجه کرد.

[ad_2]

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما