امیرعبداللهیان: مهم ترین چالش کنونی در اخذ مدرک ضمانت است

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در پنجاه و هشتمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ در شهر مونیخ آلمان حضور دارد، امروز (شنبه) 30 بهمن ماه در این نشست شرکت کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ضمن پرداخت خرسندی از حضور در این نشست، به تشریح سیاست خارجی دولت سیزدهم پرداخت.

وی افزود: هفته گذشته چهل و سومین سالگرد انقلاب بزرگ ایران را جشن گرفتند، انقلابی که با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، الگوی نوینی از دموکراسی را به جهان پیشنهاد کرد که در آن ۴۳ انتخابات عمومی با مشارکت بالای مردمی برگزار می شود. .

وزیر بیان کرد: آنچه امروز به عنوان سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و هوشمند در دولت عملگرا و نتیجه محور جناب آقای رئیسی مطرح می شود، ترجمان آرمان انقلاب اسلامی ایران و در واقع برخواسته از نفوذ ملی ما است.

امیرعبداللهیان ادامه داد: بازگرداندن توازن به روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران، چه از بعد روابط با حوزه های جغرافیایی مختلف و چه در روابط خارجی مانند سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، در این تحول در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد. دارد.

وی گفت: این سیاست خارجی بر ستونهایی مانند «همسایه پایگی»، «آسیاگرایی»، «تعامل هوشمند و گسترش روابط با همه جهان به ویژه جهان اسلام بر اساس مفاهیم مشترک، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی مشترک» و «ترویج» و حمایت از چندجانبه گرایی و مقابله با یکجانبه گرایی» بنا شده است.

* آنچه در نظر داریم کاملا منطقی و عادلانه است

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: در حالی که با هم صحبتی می کنیم که نزدیک به پنج سال از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و اعمال تروریسم بر علیه ملت ما و امروز اما بی عملی سه کشور اروپایی میگذرد. این در حالی بود که جمهوری اسلامی ایران یک سال تمام به صورت یکجانبه برجام را اجرا کرد، در برجام ماندگاری و فرصتی طولانی را در اختیار دیگران قرار داد تا به عمل خود عمل کنند. نتیجه، اما هیچ بود. ایران از همه مطالبه شده اقتصادی، شد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در دور جدید جمهوری، حسن نیت و با ارائه ابتکارات متعدد جه حصول توافق خوب مشارکت کرده است. آنچه در نظر داریم کاملا منطقی و عادلانه است: لغو همه تحریمها، راستیآمایی و ارائه الزامات در پایبندی به آواها.

ویان کرد: اکنون که با شما سخن میگویم، همکاران من در وین با بازیهای دوگانه طرف غربی بر سر «متن» و «زمان» روبرو هستند. می‌خواهم به توافق برسیم.

وی افزود: مهم ترین چالشی که در وین با آن روبرو هستیم، ضمانت سیاسی و ضمانت اجرایی وجود دارد.

عبداللهیان در ادامه گفت: بر اساس قانون بین الملل زمانی که دولت جدید روی کار می رید موظف است مراحل قبلی را اجرا کند. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس سنا به صورت مشترک و شخصی بیانیه در حمایت از تصمیم گیرندگان.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه امنیت خلیج فارس و غرب آسیا پیوندی مستقیم و محکم با امنیت مناطق جغرافیایی همجوار از جمله اروپا دارد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از ایده و طرحی که -بدون مداخله خارجی- به ثبات و صلح در منطقه کمک کند استقبال می کند. می کند. دولت ما در همین راستا گفتگوهای سازنده ای را با همسایگان جنوبی خود آغاز کرده و پیشرفت های خوبی در این زمینه حاصل شده است. روابط ما با این همسایگان در مسیر درست توسعه و پیشرفت قرار دارد.

وی افزود: ما معتقدیم زرادخانه های تسلیحاتی در منطقه، امنیت هرگگ به همراه نمی آورد. حضور و مداخله قدرت های بیگانه در منطقه تنها موقعیت امنیتی را پیچیده و بدتر می کند و مککلات را افزایش می دهد. ما اعتقاد داریم که امنیت همه ککورهای این منطقه، با مشارکت و همکاری جمع آوری تامین و تضمین می شود.

وزیر مشاوران کرد: ما جنگ شاهد طولانی بودن و وضعیت تراژیک انسانی در یمن هستیم. ، ایفای نقش سازمانی سازمان ملل متحد، احترام به اراده مردم یمن در تعیین سرنوشت شان و رفع محاصره اقتصادی حل و فصل بحرانیمن در گرو توجه به ریشه های این منازعه، انسانی، آتش بس و شروع گفتگوهای یمنی-یمنی است. جمهوری اسلامی ایران از برقرای صلح و ثبات در ایمن و سطح منطقه قویا حمایت می کند و از هیچ کوششی در این راستا فروگذار نخواهد کرد.

وی به منطقه اشاره کرد و گفت: افغانستان امروز در یک بحران فراگیر انسانی قرار دارد. وضعیت امروز افغانستان محصول اغغال نظامی و استفاده از قدرت نظامی علیه این ککور است. سیاستهای ایالات متحده آمریکا در قبال افغانستان طی 20 سال گذشته بیانگر نادرست ایالات متحده آمریکا از واقعیات افغانستان است. ما همیشه در کنار مردم افغانستان ایستاده‌ایم. دولت و نهادهای ویردولتی ایران به ارسال کمک های بشردوستانه بشردوستانه به مردم افغانستان و ارسال سوخت ادامه می دهند. ما قویا نگران استمرار خشونت و تروریسم در افغانستان و توسعه فعالیت های داعش در این ککور هستیم.

وزیر مشاوران گفت: موج واقعی آوارگان افغان به ککورما و دیگر همسایگان بسیار نگران کننده است. مشارکت فعال نهادها و جامعه بین‌المللی برای ارسال کمک‌های انسانی رتور.

امیرعبداللهیان بیان کرد: به باور ما تشکیل دولت فراگیر در افغانستان با حضور همه گروه های سیاسی و آن کشور برای رسیدن به صلح و ثبات کاملاً نیاز است.

به گگارش فارس، رئیس دستگاه دیپلماسی بیان کرد: حمایت از فلسطین و صلح در منطقه از توجه جدی ما است. جمهوری اسلامی ایران، برای حل مککل، یک راه حل جامع سیاسی و دموکراتیک ارائه می کند که در سازمان ملل به ثبت رسیده است. ما معتقدیم که برگزاری یک رفراندوم در بین ساکنان اصیل فلسطین شامل مسیحی – یهودی و مسلمان از طریق حمایت همه دولتها از نتیجه این رفراندوم بهترین راه حل است. مردم ساکن خود باید در مورد سرنوشت شان و تصمیم تصمیم بگیرند.

وی گفت: ما از افزایش تنش بین مردم و روسیه اظهار نظر می کنیم. جمهوری اسلامی ایران به عنوان ککوری که با هر دو طرف روابط حسنهای دارد، رفین را به حل و فصل اختلافات از طریق گفتگو و روش مسالمت آمیز دعوت می کند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: ما بر ضرورت حل و فصل مسائل آمیز مسائل منطقه ای از جمله در شبه جزیره کره و اختلافات در دریای چین جنوبی – بدون استفاده از قدرت های فرامنطقه ای – تاکید داریم. باورهایی که استفاده از ابزاری از مفاهیم دمکراسی و حقوق بشر در بلند مدت به زیان این ارزشهای بنیادین خواهد بود.

وی افزود: در پایان مایلم بار دیگر مشخص می شود که دولت جدید جمهوری اسلامی ایران، عمل دولتی گرا و نتیجه محوری است و بر همین اساس تمرکز دارد تا با همه کشورها بر اساس روابط متقابل و بین روابط سازنده و پایدار بماند. بار دیگر از برگگاران این کنفرانس مهم تککر و برای همه شما که در آن مشارکت کرده اید موفقیت آرزومندم.

[ad_2]

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما