قیمت های عجیب سگ های گله

[ad_1]

فرارو- سگهای نگهبان گله به جهت زیاد بودن شان در مناطق روستایی و عشایری تا پیش از این خرید و فروش نمیشدند. اماهای حالا آگهی های بسیاری از فروش سگ گله منتشر شده است که گاه قیمت شان به سگ نژاد دار فانتری و نگهبان خارجی میرسد.

به گزارش فرارو، بررسی قیمت سگهای گله در آگهی های فروش نشان می دهد که قیمت گذاری آنها متفاوت است و قیمت سگها از 500 هزار تومان شروع می شود و در موارد قیمت شان به 80 میلیون تومان هم می رسد. بیشتر آگهی‌هایی هم که قیمت بالایی دارند مربوط به سگهای نژاد ایرانی قهدریجان، سراب، الابای ترکمن، زوران و خراسانی است.

یک آگهی دهنده که ساکن استان گلستان است در توضیح آگهی سگ ماده لوسی الابای خود با قیمت چهل و هشت میلیون تومان گفته شده است که سگ نژاد خالص الابای از پدر زعوس و از مادر طلا دارد. او همچنین می گوید که سگ اش شناسنامه دار است و اگر خریدار خوب باشد چند قلاده سگ دیگر از این نژاد دارد و آنها را هم می فروشد.

آگهی دهنده دیگری که ساکنان شهرستان فریدن استان اصفهان است برای سگ گله نژاد قهدریجانی خود 70 میلیون تومان طلب کرده است. او گفته است که سگ اش پر سر و صدا است و به خوبی از گله مراقبت می‌کند.

قیمت های عجیب سگ های گله ای!

سگ من کمیاب است و آدم گیر!

با یکی از آگهی دهندگان که ساکن تبریز است و قیمت سگ زوران عراقی خود را 40 میلیون تومان تعیین کرده است، وارد گفتگو میشوم. می‌گویم قیمتی که برای سگتان اعلام کرده اید، زیاد نیستید؟ افراد دیگری سگ نژاد زوران را ۵ تا ۲۰ میلیون تومان ههی کرده اند.

خندهای می کند و پاسخ می دهد: سگ من نوه زوران بزرگ است و پدر و مادرش از گونه کاکا قاضی هستند. برای همین دلار هر روز قیمت شان تغییر می کند.

میگویم برایم سوال پیش آمده بود که چرا قیمت یک نژاد از سگ تا این اندازه متفاوت است، آیا کاری جز نگهبانی گله انجام می دهند؟ پاسخ می‌دهد که برادر من این که دیگر سوال پیش آمدن ندارد. سگی که کمیاب و آدم گیر باشد، اصلاً قیمت ندارد. با این حال می‌توانم ۵ تومن هم تخیف بدهم و ۳۵ تومان به شما بفروش ام.

آگهی دهنده دیگری از فولاد شهر اصفهان برای سگ گله خود ۳۰ میلیون تومان او در توصیف سگ اش نوشته که سگ گله‌ی نر همه چیز است و ۷ سال سن دارد. اما حرفی از نژاد آن نزده است.

از او می‌پرسم که نژاد سگ تان قهدریجان است. پاسخ می‌دهد بله قهدریجونی اصیل است.

از آگهی دهنده سوال می کنم که چرا نسبت به دیگر سگهای قهدریجانی تا این اندازه قیمت اش را بالا است آن را بالا می کشد. او میگوید که پدر و مادر این سگ آوازه شان در قهدریجون هست و به سگهای قاسم قنبر معروف هستند. برای همین ارزش بالایی دارند.

اما برای اینکه سگ اش را بفروشد، به سرعت پیشنهاد تخفیف می دهد و اعلام می کند که حاضر است 5 میلیون تومان تخفیف بدهد و سگ را 25 میلیون تومان برشد.

او میگوید که سگهای این نژاد برای مسابقه جنگی سگها هم میشوند و طرفدار زیاد دارند.

سگهای نگهبان خارجی چند؟

خرید و فروش سگهای خارجی که کارشان نگهبانی از منزل مسکونی و ویلاها است، در آگهی ها کاملا متفاوت است و قیمت ثابتی ندارند. معروفترین که در ایران خرید و فروش میشوند سگ بول ماستیف، سگ دوبرمن پینچر، ژرمن پپرد، سگ کن کورسو، سگ باکسر، سگ گریت دانمارکی و … میشود.

بررسی ها نشان می دهد که قیمت سگ های نگهبان خارجی از یک میلیون و سیصد هزار تومان شروع می شود و به 70 میلیون تومان می رسد.

یک آگهی دهنده که ساکن تهران است برای یک جفت سگ نژاد دوبرمن 50 میلیون تومان طلب کرده است. او در توصیه سگش گفته است که یک جفت دوبرمن طوسی بلوطی، 2 ساله، مولد، پر انرژی و بازیگوش، قوی و نترس، گوش کن، حساس به علایم، آمادگی برای شکار، عضله های ورزیده می شود، دوستانی که توان نگهداری دارند. تماس حاصل بفرمایند.

او میگوید که هزینه نگهداری این دو سگ در ماه یک میلیون و پانصد هزار تومان بر میدارد. او در مورد قیمت بالای سگ هایش هم گفته است که ارزش سگ های آموزش دیده بسیار بالا است، چون برخی سگ ها آموزش ندیده اند و برخی قیمت پایین تری را برای آنها اعلام می کنند.

[ad_2]

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما