نحوه تمیز کردن وسایل الکترونیکی؛ از هدفون تا صفحه کلید

[ad_1]

وسایل الکترونیکی شما که به بخشی جدا نشدنی از شما تبدیل شده اند، نیاز به ناظم همیگگی دارند.

به گگارش The National، ما بیش از هر زمان دیگری مغول کار با گوشی، لپتاپ و رایانه های رومیزی هستیم. استفاده از هدفون در طول روز به بخشی از عادت زیاد از ما تبدیل شده است.

اگر هر کدام از این وسایل به طور مرتب تمیز شود، دستگاه های شما می توانند به میکروب گرم تبدیل شوند; بنابراین حداقل یک بار در هفته عادت به تمیز کردن وسایل خود داشته باشید. در اینجا نحوه تمیز کردن آن‌ها را به شما توضیح می‌دهیم.

چگونه صفحه های خود را تمیز کنید

شرکت اپل در مورد تمیز کردن محصولات خود دستور عملی را منتشر کرس . این شرکت پیشنهاد کرده صفحه گوشی، لپتاپ و رایانه های خود را با استفاده از الکل ایزوپروپیل 70 درصد یا دستمال ضدعفونی کننده، صفحه کلید یا سایر سطوح بیرونی را به آرامی پاک کنید.

برنامه توصیه می کند که اگر از محلول ایزوپروپیل استفاده کنید، الکل را مستقیما روی دستگاه های خود اسپری کنید، بلکه آن را روی پارچه میکروفایبر بمالید و سپس دستگاه را تمیز کنید.

تاکید این شرکت این است که به هیچ عنوان سفیدکننده یا به اططلاح وایتکس برای تمیککردن صفحه استفاده نمی شود، حتی محلول رقیق شده آن است.

نحوه تمیز کردن وسایل الکترونیکی؛  از هدفون تا صفحه کلید

شما باید به خاطر داشته باشید که حتی اگر محصول شما در برابر آب مقاوم باشد، آن را درون محلولهای آبی و ضدعفونی کننده فرو کنید. این توصیه‌ها می‌تواند برای هر نوع صفحه از هر برندی قابل اجرا باشد.

همچنین می توانید تمام صفحه ها را با نرم افزار یا میکروفایبر پاک کنید تا از لکه و مصرف رها شوید. توجه داشته باشید که از پارچه های ساینده، حوله ها، حوله های کاغذی یا سایر موادی که باعث خراش بر روی سطح می شوند، خودداری کنید.

نکته مهم این است که محصولات تمیز کننده سنتی – حتی داروهای طبیعی مانند سرکه – به احتمال زیاد به پوشش دستگاه شما آسیب میرسانند، بنابراین از آنها برای پاک کردن صفحه ها استفاده نمی شود.

چگونه صفحه کلید خود را نگه دارید

اگر بخواهید لپتاپ یا صفحه کلید رایانه خود را بسازید، ابتدا از خاموش بودن و قطع اتصال آداپتور مطمئن شوید.

لپتاپ یا کیبورد را وارونه را وارونه کنید و رن را به آرامی تکان دهید تا از شر گرد و غبار و ذره های باقی مانده بین دکمه های صفحه خل شوید.

از یک دستگاه هوای فشرده برای بین بردن گرد و غبار و جدا کردن ذرات باقیمانده استفاده کنید. شما همچنین می توانید از یک برس بزرگ نرم افزار برای پاک کردن دیگر استفاده کنید.

سپس یک پارچه میکروفایبر را به آرامی روی سطح بیکید، مطمئن شوید که پارچه آب ندارد.

ضد عفونی کردن هدفون را فراموش نکنید

هدفون‌های روی گوش را با پارچه‌های جنس میکروفای‌بر روی آن‌ها قرار داده شده است، د.٨ا، د.وا، د.نا. سپس از صابون و آب برای تمیز کردن استفاده کنید، برخی از مناطقی که بیشترین تماس را با مو یا پوست شما دارند، تمرک کنید.

اگر هدف شما چرمی است، از تمیز کننده مخصوص چرم استفاده کنید. در غیر این صورت، آن‌ها را با دستمال مخصوص کودکان پاک کنید. برای رسیدن به بخش‌های سخت، می‌توان از گوش پاک‌کن استفاده کرد.

هدفنها و سایر دستگاههای داخلی گوش باید با یک پارچه خاکک پاک شوند تا از آک شوند تا از آسیب دیدن وسایل الکترونیکی داخلی جلوگیری شود.

شما می توانید برای از بین بردن ای و باقی مانده های موجود در هدف، از یک برس نرم یا حتی یک مسواک استفاده کنید. همچنین می توانید از گیره کاغذی استفاده کنید تا جرم قابل مشاهده را به آرامی بیرون بیاورید.

اما این کار را با احتیاط انجام دهید تا آسیبی نبینید. به خاطر داشته باشید که اگر هدفتان از مدل های مقاوم در برابر آب نیز باشد، از شستن آنها در داخل آب جلوگیری کنید.

و بالاخره …

داستانی که آداب قدیمی به ما گوشزد میکردند، فضای مرتب، ذهن را مرتب نگه میدارد; بنابراین فضای خود را همیشه تمیز و محیط را از آشفتگی‌ها دور کنید.

به طور مرتب دستگاه و لوازم جانبی را با استفاده از روش های صحیح تمیز نگه دارید. آیا یکبار این کار را چند انجام دهید؟ به شما بستگی دارد، اما حداقل یکبار در هفته به نظر می‌آید.

[ad_2]

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما