هندبال ایران جهانی شد

[ad_1]

تیم ملی هندبال کشورمان در دومین دیدار خود در مرحله دوم مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و مسابقات انتخابی جهانی لهستان از ساعت 14:30 به مصاف کویت رفت و در لحظه آخر با نتیجه 27 بر 26 به برتری رسید و با صعود به دور نیمه ها، حضورش را. در مسابقات جهانی ۲۰۳ که در دو کشور سوئد و لهستان برگزار می شود، قطعی قطعی

افشین صادقی و پویا نوروزینرماد دو لژیونر هندبال ککورمان که در چهار بازی گذگذته کمتر حضور داشتند، در این دیدار برای ایران برای ایران به میدان رفتند.

آدام بیرو و بنده کیس از مجارستان کوبل داوری این دیدار را تشکیل دادند.

نیمه اول، درخشش سیاوشی و جنگ روانی کویتی‌ها

در دقایق ابتدایی بازی برای دو تیم پایاپای پیش رفت. سیاوشی در این دیدار نیز موفق شد و فرصت گلزنی را از حریف گرفت شاگردان مانویل در دقیقه 17 و س از اخراج دو دقیق بازیکن کویتی موفق شدند گل را با کویت به دو گل برسانند. بازیکنان کویت پس از آن تلاش کردند تا بازی را به لحاظ روانی وارد حاشیه کنند و با ایجاد تنش در تلاش بودند تا روحیه بازیکنان ایران را تضعیف کنند.

بازیکنان کویت با ادامه این روند باعث شدند سجاد استکی که یکی از بازیکنان تیم ایران بود، دو دقیقه از زمین اخراج شود. در دقیقه 25 و با وجود اینکه سیاوشی چند بار دروازه ایران را بسته بود اما در نهایت کویتیها بازی را به تساوی 8 بر 8 ککندند. در دقیقه 28 بازیکن کویت به دلیل انجام خطای خطرناک روی پویا نوروزیان دو دقیقه اخراج شد. دومين بازيکن کويت نيز اخراج شد. در نهایت این نیمه با تساوی ۱۱ بر ۱۱ به پایان رسید.

نیمه دوم رقابت های پایاپای با کویتی ها و برتری در پایانی

کویتیها نیمه دوم را در شرایطی آغاز کردند که دوگل از ایران پیش افتاد اما در ادامه شاگردان فرناندز ابتدا بازی را به تساوی کشاندند و سپس یک گل از حریف پیش افتادند.
این نیمه در ادامه رقابت های پایاپای دو تیم و با تساوی و یا اختلاف یک گل بین دو تیم پیش رفت. در دقیقه ۱۵ مجتبی‌ حیدرپور بعد از خطای روی بازیکن کویت دو دقیقه اجه اخ.

در این شرایط کویتی‌ها موفق شدند گل خود را با ایران به عدد رو ببرند. دقایقی بعد از بازیکنان ایران فرصت به تساوی کشیدن این دیدار را داشت اما با دست دادن فرصت ها کار به دقیقه 20 رسید و بار دیگر دو تیم این بار در گل بیستم به تساوی رسیدند. درخشش محمد سیاوشی در دروازه ایران ادامه داشت اما بازیکنان ایران فرصت گلزنی را از دست دادند و کویتیها دوباره اختلاف خود را به دو گلند خل را به دو گل رساندند.

در دقیقه 25 بازین کویت پس از خطا روی پویا نوروزینژاد نوروزینژاد دو دقیقه از زمین اخراج شد و دومین بازیکن کویت نیز به همین سرنوشت دچار شد. این فرصت مناسبی برای شاگردان فرنندز بود تا در دقیقه 26 دوباره کار به تساوی ککیده شد. به نظر می رسد اخراج پویاد نوروزینژاد در دقایق پایانی کار را برای ایران سخت کند اما در همین زمان شاگردان فرناندز از حریف پیش افتادند. بازی تا دوم به پایان بازی با تساوی 26-26 در جریان بود تا اینکه سجاد استکی با شوتی سرکک موفق شد گل برتری ایران را بزند. این شوت قهرمان ایران به مرحله نیمه نهایی و مسابقات جهانی ۲۰۲۳ ررا ڧمضد.

یونس آثاری، محمدرضا اورعی، احسان ابویی، مجتبی حیدرپور، امیدرضا سرپوشی، محمد سیاوشی، علی رحیمی کازرونی، محمدرضا کاظمی، محمد کیانی، یاسین کبیریان، کیارش طاهری، محمد غلامی، سجاد استکی، پویا نوروزی نژاد، سید مهدی موسوی، مهرداد صمصامی. ، افشین صادقی و حسین جهانی ترکیب تیم ملی کشورمان در این مسابقدت ـ،هۯ  ة.

مانوئل مونتایا فرناندز هدایت تیم ملی ایران را به عهده دارد. همچنین کیوان صادقی به عنوان مدیر فنی، محسن طاهری و مسعود ظهرابی به عنوان مربی، فرید علیمرادی مربی دروازهبانان، علی بخشی به عنوان کارشناس تغذیه و تراپیست و ناصر سلیمی به عنوان آنالیزور و سرپرست تیم اعضای کادر فنی تیم ملی هندبال ایران را تشکیل می دهند.

نتایج کامل تیم ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

دور گروهی و مرحله اول:
ایران ۳۲ – ۱۰ استرالیا
ایران ۴۲ – ۲۹ هند
ایران ۲۴- ۲۰ عربستان

دور دوم:
ایران ۲۸- ۲۵ عراق
ایران – کویت

تیم ملی ککورمان در آخرین دیدار خود در این مرحله چهارشنبه از ساعت 16:30 برابر بحرین برابر بحرین به میدان میرود.

[ad_2]

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما