کاهش‌های شمال در سال‌های جنگل‌های اخیر

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: سطح جنگل های شمال که جزو بکرترین نوع جنگل های جهان می شود از 3 میلیون و 200 هزار هکتار به 2 میلیون کاهش یافت.

منصور علی زارعی گفت: سطح جنگل های شمال که جزو بکرترین نوع جنگل های جهان می شود از 3 میلیون و 200 هزار هکتار به 2 میلیون کاهش یافت.

زارعی میزان عرصه های جنگلی مخروبه در شمال کشور را افزون بر 600 هزار اعلام و بیان کرد: عملیات حفظ و احیای عرصه های جنگلی باید با مشارکت روستائیان وجنگل نشینان اجرا شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: مساحت های جنگلی ککور در سه دهه اخیر از 18 میلیون هکتار به 14 میلیون کاهش یافته است.

زارعی میزان عرصه های جنگلی مخروبه در شمال ککور را افزود بر 600 هزار طرح اعلام و مشخص کرد: اجرای ضربتی احیای این عرصه نیاز دارد.

این مسئول همچنین با اشاره به سهم ناچیز مازندران از اعتبارات ملی گفت: هم اکنون بیش از 5 هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در مازندران وجود دارد که تکمیل واجرای آنها به 16 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
زارعی افزود: میزان اعتباریات اعتبار مازندران منطبق با روند خدمات دهی ملی این استان نیست.

نماینده مردم ساری و میاندرود با اشاره به قابلیت های ممتاز مازندران در بعد ملی افزود: گردشگری، کشاورزی، جنگل و دریا از مواهب طبیعی مازندران است که در شمارش های ملی قرار دارند.

زارعی در این ارتباط به نارسایی های بخش کشاورزی مازندران اشاره و تصریح کرد: امکانات زیر ساختی گردشگری در مازندران بدون حمایت از حمایت های ملی دولت سالانه به گردشگران کشور اختصاص دارد در حالی که امکانات موجود برای جمعیت بومی این استان کافی نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به شکنندگی زیست محیطی مازندران که در روند تغییرات سبک زندگی آسیب می بیند افزود: عرصه های کشاورزی و جنگلی مازندران به دلیل جاذبه های خطرناک و دستکاری سوداگران درمعرض تخریب و خطر قرار دارند.

زارعی با اظهار نظر از روند تغییر کاربری اراضی کشاورزی وباغی مازندران گفت: عمده این مشکلات ناشی از عدم حمایت دولت جدی از باغداران وکشاورزان است.

اعضای کمیسیون های اصل نود مجلس با تاکید بر لزوم توجه به افزایش کارآمدی دستگاه خدمات رسانی گفت: بررسی دستگاه های عمومی کشور باید بر افزایش رضایتمندی مردم انجام شود.

زارعی با تاکید بر ضرورت هم افزایی برای حل مشکلات اساسی مردم گفت: با تلاش مجمع نمایندگان مازندران این استان را از اعتبارات و حمایت های ملی دولت در برنامه هفتم توسعه افزایش خواهد یافت.

[ad_2]

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما