معرفی کامل دارو فلوکستین (ضد افسردگی)

کپسول فلوکستین را نجوید، نشکنید و خرد نکنید. همچنین بدون مشورت با پزشک، هیچ تغییری در دوز داروی خود ایجاد نکنید. همچنین تصور می شود که عوامل دیگر، از جمله بیماری ها و سایر داروهای مورد استفاده مادر در زایمان زودرس نقش داشته باشند. ابتلا به افسردگی و مشکلات خلقی درمان نشده می تواند مضرات بسیار زیادی را بر سلامت مادر و جنین داشته باشد. برای مصرف داروی فلوکستین در دوران شیردهی با پزشک مشورت کنید و در مورد فواید و مضرات آن از پزشک خود کمک بگیرید.مصرف قرص فلوکستین در دوران بارداری ممکن است به جنین آسیب برساند، پس فقط در صورت نیاز ضروری فلوکستین مصرف کنید.تداخلات دارویی قرص فلوکستین با داروهای دیگرتداخلات دارویی ممکن است عملکرد و تاثیر داروی فلوکستین را تغییر دهد یا باعث افزایش ریسک بروز عوارض جانبی آن شود. به همین خاطر توصیه می شود که مثلا ۱۴ روز بعد monoamine oxidase inhibitor از قطع مصرف داروهای می توانید فلوکستین مصرف کنید آن هم با مشورت پزشک. به طور کلی همه SSRI ها یا داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین به روشی مشابه بر رشد قلب نوزادان تأثیر می گذارند. بررسی ها نشان می دهد که مصرف فلوکستین در اوایل بارداری احتمال داشتن نوزاد مبتلا به کرانیوسینوستوز را افزایش می دهد.

قرص فلوکستین ۲۰

همچنین بررسی ها نشان می دهد که در دوران بارداری مصرف داروهای ضد افسردگی غیر از فلوکستین نیز می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی در نوزادان را افزایش دهد. داروهای دیگری مانند داروهای دسته «ضدتشنج» نیز در مواردی به کار میروند. این لیست کامل نیست و داروهای بسیار دیگری هم هستند که می توانند فلوکستین (fluoxetine) را تحت تاثیر قرار دهند. مصرف بیش از حد ید یا مصرف زیاد داروهای هورمون تیروئید باعث افزایش سطح هورمون تیروئید خواهد شد. مصرف دوزهای بیش از 60 میلی گرم در روز برای بیماران مبتلا به این وضعیت مورد مطالعه قرار نگرفته است. در یک مطالعه دیگر بر روی والپروئیک 27 نفر اتیستیک با تحریک پذیری شدید ،والپروات در ابتداد منجر به پیشرفت اماری معنی داری گردید .والپروات اسید به دلیل عوارض شدیدی مانند مسمومیت کبدی، هایپرامونمی(نقص چرخه اوره) نیاز به نظارت دقیق دارد. این نحوه مصرف در هر چرخه قاعدگی تکرار خواهد شد. این داروها می تواند روزانه و یا در نیمه دوم (فاز لوتئال) چرخه قاعدگی مصرف شود یعنی زمانی که تخمک گذاری آغاز می شود (معمولا روز چهاردهم از چرخه قاعدگی شما) و مصرف آن با شروع پریود متوقف می شود، مگر آن که علائم در دوران پریود نیز ادامه داشته باشد.

کپسول فلوکستین ۲۰

رژیم مداوم: 20 میلی گرم یکبار در روز، در تمام روزهای چرخه قاعدگی. رژیم چرخه ای: 20 میلی گرم یکبار در روز، مصرف از 14 روز قبل از شروع قاعدگی، آغاز شده و تا اولین روز قاعدگی کامل ادامه خواهد داشت. فلوکستین (fluoxetine) یک داروی نسخه ای است که از آن برای درمان اختلال افسردگی عمده (Major depressive disorder)، پرخوری عصبی، اختلال وسواس فکری عملی (Obsessive-compulsive disorder)، اختلال پانیک (panic disorder) و اختلال ناخوشی پیش قاعدگی (PMDD) مورد استفاده قرار می گیرد. سندرم پیش از قاعدگی؛ داروی فلوکستین به کاهش علائم پیش از قاعدگی از جمله تحریک پذیری، افزایش اشتها و افسردگی کمک می کند. درصورت بروز هرنوع علائم ناراحت کننده از جمله مشکلات گوارشی، بیقراری، اختلالات خواب و. داروهای درمان کننده بیش فعالی یا نارکولپسی: آدرال، ریتالین، متیل فنیدات، دکستروآمفتامین و… داروهای لیکوئیدی را با دقت اندازه گیری کنید. برای جلوگیری از تداخل ، پزشک باید تمام داروهای شما را با دقت مدیریت کند. در صورت استفاده از سایر داروهایی که باعث خواب آلودگی می شوند از جمله آنتی هیستامین ها (مانند ستریزین، دیفن هیدرامین)، داروهای خواب یا اضطراب (مانند آلپرازولام، دیازپام، زولپیدم)، داروهای شل کننده عضلات و داروهای مسکن مانند کدئین موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

این داروها می توانند شامل داروهای نسخه ای و بدون نیاز به نسخه، ویتامین ها و فرآورده های گیاهی باشند. بررسی ها نشان می دهد که مصرف فلوکستین در شیردهی باعث کاهش وزن نوزاد می شود. اگر مادر در طول دوره شیردهی و بعد از زایمان، احساس استرس ناخواسته داشته باشد، این تجربه می تواند برای او ناامید کننده باشد و باعث شود که شیرش کاهش یابد. به طور کلی صرف نظر از اینکه مادر در دوران بارداری دارو مصرف کرده است یا خیر، از هر 100 نوزاد تقریباً یک نوزاد با نقایص قلبی متولد می شود. فلوکستین جزء داروهایی است که می تواند وارد شیر مادر شود. لیست تمام داروهایی که در حال مصرف آنها هستید را در اختیار پزشک قرار دهید. به همین علت اگر مزایای مصرف فلوکستین در بارداری بیشتر از مضرات آن باشد، پزشک این دارو را تجویز خواهد کرد. به این معنا که اگر منافع مصرف دارو از مضرات آن بیشتر باشد، می توان دارو را در دوران بارداری تجویز کرد. اگر این روش را به صورت مداوم تمرین کرده باشد در هنگام بروز حمله بسیار کارآمدتر از آن استفاده خواهید کرد. این دارو، جذب سروتونین توسط سلول های عصبی (neurons) را مهار کرده و برای افراد دارای علائم افسردگی، پانیک (Panic)، اضطراب یا اختلال وسواس فکری عملی (Obsessive-compulsive disorder) سودمند است.

قرص فلوکستین ۱۰

تا زمانی که از اثرات فلوکستین (fluoxetine) بر بدن خود مطمئن نشده اید از رانندگی کردن یا کار با ماشین آلات خودداری کنید. فلوکستین (fluoxetine) می تواند منجر به مشکلات جدی قلب شود. این دارو می تواند باعث ضربان غیر طبیعی قلب شود. داروی فلوکستین یک مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) است و باعث مهار بازجذب نوراپی نفرین و دوپامین در میزان های درمانی نمی شود. این دارو در فروشگاه اویرو موجود نمی باشد و تهیه ی آن صرفا از طریق مراجعه حضوری به داروخانه و ارائه نسخه امکان پذیر است. در صورت بروز عوارض جدی، سریعا به پزشک مراجعه کنید. با پزشک مشورت کنید. مصرف این داروها با فلوکستین ممکن است خطر ابتلا به سندرم سروتونین را که می تواند کشنده باشد ، افزایش دهد. از داروساز نحوه دقیق مصرف داروها را پرسیده و آنها را طبق دستورالعمل مصرف کنید. اصولا به خصوص در کشورهایی مثل ایران که هنوز هم بیماریهای روانپزشکی و مصرف دارو برای آنها، یک تابو است و میتواند مایه شرم باشد، خیلیها از ترس اینکه به دارو عادت کنند و به آن وابسته شوند، دوره درمانیشان را شروع نمیکنند. یکی از عوامل مهمی که میتواند روی بهبود حال شما و درمان افسردگی شما تاثیرگذار باشد، پیدا کردن یک درمانگر خوب و مناسب است.

ممکن است باعث سهولت در خونریزی یا کبودی شود.

ممکن است پزشک دوز مصرفی داروی شما را گهگاهی تغییر دهد. در مورد روش قطع مصرف ایمن نظر پزشک را جویا شوید. اگر باردار هستید، در مورد مصرف فلوکستین (fluoxetine) نظر پزشک را جویا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی با پزشک یا مرکز اطلاعات دارویی تماس بگیرید. اپیزودهای حاد اختلال افسردگی عمده (Major depressive disorder) به چندین ماه درمان دارویی پایدار نیاز دارند. گاهی اوقات فلوکستین (fluoxetine) همراه با یک داروی دیگر به نام الانزاپین (olanzapine) برای درمان افسردگی شیدایی (manic depression) ناشی از اختلال دوقطبی (bipolar disorder) استفاده می شود. استفاده از یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی همراه با فلوکستین (https://hirbodclinic.com/fluoxetine-2/) (fluoxetine) ممکن است باعث سهولت در خونریزی یا کبودی شود. برخی داروها اگر همزمان با لووتیروکسین مصرف شوند، باعث کاهش اثر آن می شوند. اما در همین مدت بسیاری از افراد مصرف این داروها را متوقف میکنند چون به اشتباه تصور میکنند که مفید نیستند. یکی از عوارضی که برای فلوکستین در نظر گرفته میشود کاهش وزن است اما وقتی از عوارض یک دارو صحبت میشود ممکن است فقط در یک نفر رخ دهد و قرار نیست در همه کسانی که از دارو استفاده میکنند دیده شود.

، علائمی از بهبودی مشاهده نمی کنید به پزشک اطلاع دهید .

استفاده از فلوکستین (fluoxetine) برای افراد زیر 18 سال مورد تایید نیست. این بخش لیست تمام عوارض جانبی فلوکستین (fluoxetine) را شامل نمی شود و ممکن است عوارض دیگری هم رخ دهند. در صورتی که بعد از ۲۱ روز از مصرف فلوکستین ، علائمی از بهبودی مشاهده نمی کنید به پزشک اطلاع دهید . ظاهر شدن یا تشدید هرگونه علامتی، از جمله تغییرات خلقی یا رفتاری، اضطراب، حملات پانیک (Panic)، مشکل در خواب را به پزشک خود گزارش دهید. افزایش سروتونین به درمان علائم افسردگی، اختلال وسواس فکری-اجباری، پرخوری عصبی و حملات پانیک کمک می کند. اگر احساس تکانش گری، کج خلقی، تحریک پذیری، دشمنی، پرخاشگری، بی قراری، بیش فعالی (ذهنی یا جسمی)، تشدید افسردگی، یا فکرهایی در مورد خودکشی یا آسیب زدن به خود دارید، حتما به پزشک اطلاع دهید. در صورت استفاده از برخی داروهای مخصوص عفونت، آسم، مشکلات قلبی، پرفشاری خون، افسردگی، بیماری های روانی، سرطان، مالاریا یا HIV خطر این عارضه بیشتر خواهد شد. قبل از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی از جمله آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن، سلکوکسیب، دیکلوفناک، ایندومتاسین، ملوکسی کام و… در صورت ظاهر شدن علائم سندروم سروتونین، از جمله تحریک، توهم، تب، تعریق، ضربان قلب سریع، انقباض عضلات، از دست دادن هماهنگی، حالت تهوع، استفراغ یا اسهال از خدمات ویژه پزشکی کمک بگیرید.

از قطع سرخود دارو خودداری کنید و در صورت قطع مصرف آن با دستور پزشک به منظور کاهش عوارض دارو با علائمی مثل اختلال در تنفس، آشفتگی، درد قفسه سینه، اسهال، گیجی، منگی، تند شدن ضربان قلب، افزایش تعریق، سردرد، تهوع، آبریزش بینی، بی قراری، اختلالات خواب، خستگی یا ضعف غیر عادی، تغییرات بینایی، باید مصرف دارو به تدریج کاهش پیدا کند. اگر در حال شیردهی هستید، چنانچه متوجه بروز آشفتگی، بهانه گیری، مشکلات تغذیه ای یا افزایش ضعیف وزن در کودک شیرخوار خود شدید، حتما پزشک را مطلع نمایید. به خصوص در چند هفته اول مصرف و یا بعد از تغییر دوز مصرفی. بدن و اکثر اندام های داخلی جنین در 12 هفته اول بارداری تشکیل می شود. بعد از تجویز خوراکی به راحتی در بدن جذب شده و نیمه عمر دفع آن از بدن 5 تا 7 ساعت است. واکنش شدید پوستی: تب، گلودرد، تورم در چهره یا زبان، سوزش چشم ها، درد پوستی بهمراه بثورات پوستی قرمز یا بنفش که گسترش می یابد (به خصوص در صورت ناحیه فوقانی بدن) و موجب پوسته پوسته شدن و تاول می شود. سیگار كشیدن زیاد موجب افزایش متابولیسم كلردیازپوكساید و در نتیجه كاهش اثرات بالینی این دارو میشود.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما