10 فرمان ژاوی؛ آغاز دیکتاتوری اسطوره ای در بارسا

[ad_1]

ژاوی هرناندز روز گذشته در نوکمپ با 10 هزار هوادار به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال بارسلونا معرفی شد و سپس کاپیتان سابق آبی ها در نشست خبری برنامه های خود برای هدایت تیم بحران کاتالونیا را توضیح داد.

یکی از موضوعاتی که ژاوی بر آن تاکید داشت، وضع قوانین و مقررات جدید در رختکن بود. ژاوی اصرار داشت که نظم و انضباط باید به بارسا بازگردانده شود و بازیکنان باید درک کنند که برای چه تیم بزرگی بازی می کنند.

ژاوی بامداد امروز به طور رسمی کار خود را در بارسا آغاز کرد و اولین جلسه تمرینی خود را پس از دیدار با بازیکنان در رختکن برگزار کرد. سرمربی اسپانیایی قصد ندارد وقت خود را برای ایجاد تغییرات قابل توجه در ساختار بارسلونا تلف کند و در اولین تصمیم خود به عنوان سرمربی بارسلونا دو نفر از اعضای بخش فیزیوتراپی را از این باشگاه حذف کرد.

بارسلونا اکنون با ژاوی وارد فاز جدیدی شده و قوانین جدیدی برای این تیم در نظر گرفته شده است. مجله آس دستورالعمل ۱۰ سرمربی جدید آبی اناری ها را فاش کرد.

1- زمان حضور در تمرینات

طبق قانون جدید ژاوی، همه بازیکنان باید یک ساعت و نیم قبل از شروع تمرین در کمپ خوان گمپر حاضر شوند. در سال های اخیر بازیکنان بارسا معمولا نیم ساعت یا بیست دقیقه قبل از تمرین به اردو می آمدند، اما الان شرایط ژاوی فرق می کند. تمرین از ساعت 11 آغاز می شود و بازیکنان باید ساعت 9:30 خود را به کادر فنی معرفی کنند.

کارلس ناوال، مربی قدیمی و باتجربه بارسلونا نیز مسئولیت کنترل ورود بازیکنان را بر عهده دارد.

2- زمان ورود کادر فنی و اعضای تیم پزشکی و تدارکات به محل تمرین

ژاوی هم برای دستیارانش قانون خاصی در نظر گرفته است. مربیان بارسا و اعضای تیم پزشکی و تدارکات باید دو ساعت قبل از شروع تمرین در ساعت 9 صبح در کمپ خوان گمپر حضور داشته باشند. هدف این است که با ورود بازیکنان همه چیز برای تمرین آماده باشد.

3- ناهار در محل ورزشی باشگاه

ناهار اختیاری بازیکنان مربوط به گذشته است و ژاوی همه را به ناهار در کمپ باشگاه متعهد کرده است. همه چیز باید زیر نظر او و متخصصان تغذیه بارسلونا باشد. ژاوی معتقد است که نظارت بر رژیم غذایی می تواند به کاهش صدمات کمک کند.

4. بی انضباطی را نادیده نگیرید

ژاوی در بارسلونا زیر نظر فرانک رایکارد و پپ گواردیولا کار کرد. اولی مربی ای بود که اغلب چشمانش را روی بی انضباطی می بست و این باعث شد عنان کار در فصل 2007/08 کار خود را از دست بدهد و بارسا فصل بسیار بدی را پشت سر بگذارد. او در نهایت با وجود کسب افتخارات زیادی برای این باشگاه توسط بارسا اخراج شد. در عوض، پپ گواردیولا به سخت گیری معروف بود. ژاوی بر پایه دومی استوار است و نمی خواهد هیچ بی انضباطی را نادیده بگیرد.

5- اعمال تخلفات انضباطی جدید

ساده سازی و بخشش در بارسلونا به پایان رسیده است. پس از جدایی لوئیس انریکه در سال 2017 و در زمان ارنستو والورده، کیکه اشتاین و رونالد کومان، تاخیر و تاخیر در تمرین معمولا جریمه نمی شد یا جریمه های خفیفی برای بازیکن در نظر گرفته می شد، اما ژاوی قوانین جدیدی وضع کرد. جنایاتی که یک پله بالاتر خواهند رفت.

برای تاخیر اول 100 یورو، تاخیر دوم 200 یورو، تاخیر سوم 400 و غیره. در زمان لوئیز انریکه او بازیکنی بود که به دلیل تاخیر در تمرین 6000 یورو جریمه شد!

6- دو روز قبل از هر بازی به موقع به خانه برسید

ژاوی به بازیکنان بارسا گفته است که 48 ساعت قبل از هر بازی اجازه شب را ندارند. مهمانی های شبانه ممنوع است و باید سر وقت به خانه بروید. این برای ژاوی غیرقابل انکار است و همه باید به آن احترام بگذارند.

7- خوب تمرین کنید، بازی خواهید کرد

ژاوی معتقد است که عملکرد این بازیکن در تمرین شرط اصلی حضور در ترکیب اصلی یک بازی است. اگر بازیکنی در تمرینات برتر باشد، به خاطر حضور در ترکیب اصلی پاداش دریافت می کند. هیچ بازیکنی برای نام و اعتبار خود در بارسلونا بازی نخواهد کرد.

8- کنترل بر حریم خصوصی بازیکنان

بازیکنان خارج از زمین می توانند آزادانه زندگی کنند، اما هیچ زندگی ای که به فوتبال آنها آسیب برساند. زمان سفرهای غیر فوتبالی در هفته تمام شده و بازیکن مجاز به سفرهای تفریحی و کاری در فصل فوتبال نیست. از این به بعد همه چیز باید با اجازه ژاوی باشد.

9- ممنوعیت فعالیت های اوقات فراغت پرخطر

ژاوی مخالف ورزش هایی مانند موج سواری یا دوچرخه سواری است. این ورزش ها می تواند باعث آسیب جدی به فوتبالیست شود. اگر مشاهده شود که بازیکن بارسا در حال انجام چنین فعالیت خطرناکی است، به کمیته انضباطی معرفی می شود.

10- الگوی دیگران باشید

بازیکنان اعضای مهم باشگاه هستند و باید الگوی دیگران باشند. آنها باید رفتار خوبی داشته باشند و با هواداران درست رفتار کنند و برای سفرهای تیمی به قوانین باشگاه پایبند باشند.

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما