شبکه Lightning چیست؟ –

[ad_1]

اوایل 2015 (2015) ، جوزف پون و دریای Squidward ایده شبکه Lightning در WhitePaper ارائه شد و در ژانویه 2018 (فوریه 2017) شرکت Blackstream از این ایده برای راه اندازی شبکه های آزمایشی Lightning تجربی برای بیت کوین استفاده کرد. شایان ذکر است که جک دورسی بعداً حمایت خود را از این شبکه اعلام کرد.

Lightning Network به عنوان محبوب ترین بستر برای مقیاس گذاری ارزهای رمزنگاری شده شناخته می شود. به همین دلیل ، بسیاری از توسعه دهندگان ابزاری را ارائه کرده اند که مبادله را با هدف کار با شبکه تسهیل می کند. این شبکه می تواند مقیاس پذیری قابل توجهی را برای بلاک چین و همچنین پرداخت های ارزان و فوری ارائه دهد. با گسترش گسترده این شبکه ، بسیاری از مشکلات و مزایای استفاده از آن از طریق درک کامل نحوه عملکرد آن بسیار مهم شده است.

مشکل بی نهایت را توضیح دهید

بیت کوین با هدف حذف واسطه ها در معاملات ایجاد شد و تلاش آن این بود که با حذف این واسطه ها به ویژگی غیر متمرکز بلاک چین دست یابد. اما حفظ ماهیت غیر متمرکز بلوک های تاشو یک مشکل غیرقابل اندازه گیری برای آنها ایجاد کرده است.

مقاله مرتبط:

غیرقابل اندازه گیری یکی از مشکلات اصلی فناوری بیت کوین است. زیرا هزینه های معاملات ثابت و سرعت پایین ارتباط بین خریداران و فروشندگان در بستر بیت کوین باعث می شود سرعت شبکه پرداخت این ارزهای رمزنگاری شده کندتر از سایر شبکه های پرداخت باشد.

برای درک بهتر کندی شبکه بیت کوین ، به خاطر داشته باشید که شبکه ویزا اغلب 24000 تراکنش در ثانیه را پردازش می کند. در حالی که شبکه بیت کوین تنها می تواند 7 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

مقیاس پذیری در بلاک چین به این معنی است که با افزایش تعداد کاربران و معاملات ، می توان تقاضای حاصله را برآورده کرد و عملکرد عادی شبکه مختل نشد.

به نظر نمی رسد که مشکل جدی افرادی باشد که به تازگی روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند یا این ارز دیجیتال را برای ذخیره سازی طولانی مدت خریداری کرده اند. زیرا لازم نیست چند ثانیه منتظر بمانید تا تراکنش مزاحم را انجام دهید. با این حال ، اگر شبکه بیت کوین به عنوان روش اصلی پرداخت تبدیل شود ، باید بتواند هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند. هیچ کس مایل نیست از روشی استفاده کند که انتقال آن چندین ساعت طول می کشد تا پرداخت های الکترونیکی انجام شود.

گستردگی شبکه بیت کوین در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 (نیمه دوم سال 2017) مدت زمان لازم برای تأیید تراکنش ها و کارمزد آنها را افزایش داد.

وارد شبکه Lightning شوید

مقایسه شبکه Lightning و فناوری مورد استفاده در بلاک چین نشان می دهد که بیت کوین در شبکه Lightning نیازی به ثبت دقیق و فوری معاملات ندارد ، بلکه کانال های امن بین افراد ایجاد می شود که از طریق آنها می توان مبادله بیت کوین را بی نظیر انجام داد. ارائه سریعتر در زنجیره معاملات اصلی است.

مهندسان بلاک چین Lightning را یک قرارداد هوشمند می دانند که نیازی به ذخیره همه معاملات در بلاک چین را حذف می کند. در ادامه نحوه عملکرد این شبکه را با استفاده از مثال توضیح خواهیم داد:

فرض کنید آلیس و باب می خواهند به طور منظم بیت کوین مبادله کنند. برای این کار می توانید از صرافی های معمولی استفاده کنید ، اما علاوه بر کاهش سرعت معاملات در این مبادلات ، باید برای هر تراکنش هزینه ای پرداخت کنید. اگر آلیس و باب به جای مبادله یک کانال پرداخت بین یکدیگر ایجاد کرده و آن را در بلاک چین ثبت کنند ، می توانند هر زمان که می خواهند با یکدیگر معامله کنند. هنگام ایجاد یک کانال بین دو کاربر ، اولین تراکنش در بلاک چین ثبت می شود و ارزش ارزهای رمزپایه اولیه ای را که هر کدام وارد کانال شده اند نشان می دهد.

کانال رعد و برق

هنگامی که دو کاربر می خواهند مبادله خود را به پایان برسانند ، کافی است وضعیت نهایی معاملات را به بلوک اصلی چین ارسال کرده و آخرین وضعیت موجودی خود را در بلاک چین ثبت کنند.

آلیس و باب در صورت استفاده از شبکه Lightning می توانند یک کیف پول مشترک ایجاد کنند. کلید عمومی هر دو در واقع امضای کیف پول است و هر یک از آنها یکی از راه های دسترسی به آن است. پس از ایجاد کیف پول مشترک ، می توانند معاملات نامحدودی با یکدیگر انجام دهند و این تراکنش ها را نه در زنجیره بلوک اصلی ، بلکه در شبکه اختصاصی Lightning ثبت کنند. این شبکه تمام تراکنش های بین آنها را پیگیری می کند و زنجیره اصلی بلاک تنها در صورت بسته بودن کانال آن را ثبت می کند.

زمان مورد نیاز برای انجام معاملات در شبکه Lightning تنها به اندازه اتصال دو کیف پول است.

اگر فرض کنیم که نتیجه نهایی 100 معامله کوچک بین آلیس و باب یک بیت کوین به باس بدهکار است ، پس از بسته شدن کانال ، باب یک بیت کوین بیشتر از آنچه در ابتدا وارد کانال شده بود ، از کیف مشترک و در بلاک دریافت می کند. دارای برداشت بیت کوین از تمام معاملات ثبت می شود. این نه تنها سرعت معاملات را افزایش می دهد. بلکه فضای اشغال شده در کانال اصلی را کاهش می دهد.

مزایای شبکه صاعقه

نرخ بسیار ارزان و سریع تراکنش تنها مزیت استفاده از شبکه Lightning نیست. زیرا هیجان انگیزترین نکته در مورد این شبکه امکان تبدیل آن به یک رسانه محبوب مبادله بیت کوین است. کانالهای پرداخت Lightning مختص افراد نیست و همچنین می تواند بین موسسات مالی ایجاد شود.

این تنها راهی است که م institutionsسسات مالی می توانند تراکنش های بیت کوین خود را در شبکه Lightning ثبت کرده و تنها از تراکنش واقعی بیت کوین برای تسویه حساب در پایان هر دوره استفاده کنند. حتی ممکن است سرمایه گذاران و دارندگان بیت کوین به شبکه های بزرگ و پیچیده کانال های خصوصی Lightning متصل شوند. این شبکه کارآمدترین راه برای انتقال بیت کوین را پیدا می کند.

شبکه Lightning قصد دارد ویژگی هایی مانند استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای مبادلات یا حتی انتقال توکن بین بلاک چین های مختلف را بهبود بخشد و در نهایت می تواند جایگزینی برای مبادله ارزهای دیجیتال باشد. در حالی که برخی از تحلیلگران هنوز شبکه Lightning را یک فناوری سفته بازی می دانند که در دنیای واقعی شکست خورده است ، برخی دیگر آن را نقطه عطفی برای شبکه های ارز دیجیتال می دانند.

تاثیر شبکه Lightning بر آینده ارزهای دیجیتال

مقالات مرتبط:

ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک روند اصلی در جهان هستند و شبکه های Lightning برای مقیاس بندی سیستم های خود ایجاد شده اند. این شبکه می تواند به بیت کوین اجازه دهد در آینده به عنوان اصلی ترین روش پرداخت مورد استفاده قرار گیرد.

پس از انتشار مشخصات و قوانین شبکه Lightning ، محققان به طور رسمی امنیت این شبکه را تأیید کردند و این احتمال وجود دارد که این شبکه مانند ارزهای رمزنگاری شده به مرور زمان در کانون توجهات قرار گیرد.

فکر می کنید Lightning Network در آینده صنعت ارزهای دیجیتال چه جایگاهی را ایفا خواهد کرد؟

[ad_2]

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما